Biatlonista Dostál byl třetí ve sprintu v Novém Městě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Na třetím místě doběhl biatlonista Roman Dostál ve druhém sprintu Evropského poháru v Novém Městě na Moravě, který vyhrál Ukrajinec Vjačeslav Derkač. O lepší výsledek připravila českého exmistra světa jedna chyba při střelbě ve stoje. "Jinak jsem mohl pomýšlet na prvenství. Ale hlavně jsem chtěl být u premiéry v novém biatlonovém areálu. Je opravdu skvělý," uvedl Dostál.

V závodu se představil celkem trojlístek českých reprezentantů, kteří startovali minulý týden na mistrovství světa v Anterselvě. Těsně pod stupni vítězů zůstal Tomáš Holubec, který se blýskl bezchybnou střelbou a za Derkačem zaostal o 28,4 sekundy. "Se střelbou jsem spokojen, v měkkém sněhu se mi ale neběželo příliš dobře," řekl Holubec. Ondřej Moravec obsadil se čtyřmi střeleckými chybami po dobrém běžeckém výkonu deváté místo.

Téměř sedm desítek startujících čekala v teplotě okolo tří stupňů Celsia opět náročná měkká trať. Běžecky si nejlépe vedl třetí z úterního závodu Francouz Lois Habert, který se o prvenství připravil jednou chybou ve druhé střelecké položce.

Bronzový medailista z loňského mistrovství Evropy Derkač se oproti úterý, kdy skončil na devátém místě, výrazně zlepšil ve střelbě. "V první závodě jsem trochu doplatil na neznalost střelnice a ve druhé položce jsem třikrát chyboval. Tentokrát jsem střílel soustředěněji. Vítězství si cením, neboť se tu sešla opravdu kvalitní konkurence," řekl Derkač.

Velké zklamání prožili němečtí biatlonisté, kteří zazářili v prvním sprintu. Nejlepší z nich byl úterní vítěz Carsten Pump na sedmé příčce.

Muži (10 km):
1. Derkač (Ukr.) 26:46,8 (0 trestných kol), 2. Habert (Fr.) -11,6 (1), 3. Dostál -24,7 (1), 4. Holubec (oba ČR) -28,4 (0), 5. Aubert -39,0 (2), 6. Jean (oba Fr.) -1:05,6 (1), ... 9. Moravec -1:20,1 (4), 33. Lejsek -3:06,6 (2), 35. Hradecký (všichni ČR) 3:24,0 (4).
Junioři (10 km):
1. Boeuf (Fr.) 28:33,0 (2), 2. Eberhard (Rak.) -8,9 (2), 3. Berthold (Něm.) -11,6 (0),.... 8. Kuřík -1:01,6 (1), 11. Šeberka -2:00,0 (3), 15. Kobr -2:21,8 (2), 19. Hořavka -3:01,6 (2), 20. Jánov (všichni ČR) -3:12,4 (4).