Götschlová vyhrála v Tarvisiu super-G a vede spolu s Mancusovou

TARVISIO

Rakušanka Renate Götschlová vyhrála nedělní závod Světového poháru v superobřím slalomu v italském Tarvisiu. Lyžařka, kterou už nikdo nepřipraví o malý křišťálový glóbus za celkový triumf v super-G, se díky vítězství navíc bodově dotáhla na první místo v průběžném pořadí SP.

O to se dělí s Američankou Julií Mancusovou, která dnes skončila třetí se ztrátou 1,22 vteřiny.

Druhé místo obsadila Rakušanka Nicole Hospová, která na svou krajanku rovněž ztratila více než sekundu.

Do konce seriálu zbývá šest závodů. Götschlová, která navíc v sobotu popáté v kariéře vyhrála SP ve sjezdu, i Mancusová mají po neděli v čele celkového pořadí Světového poháru shodně 1199 bodů. Hospová ztrácí na vedoucí duo 16 bodů.

Závod se naopak vůbec nevydařil trojnásobné švédské mistryni světa z Aare Anje Pärsonové. Ta minula předposlední branku a byla diskvalifikována.

Výsledky:
1. Götschlová 1:18,66, 2. Hospová (obě Rak.) -1,01, 3. Mancusová (USA) -1,22, 4. Meissnitzerová (Rak.) -1,29, 5. Mazeová (Slovin.) -1,35, 6. Cooková (USA) -1,42, 7. Janyková (Kan.) -1,55, 8. Rieschová (Něm.) -1,62, 9. Brydonová (Kan.) -1,71, 10. Jacquemodová (Fr.) -1,74.