Rubriky:

Lyže a snowboard

FIS nehodlá zasahovat do sporů kolem MS v Liberci

11. září 2007 17:35 - PRAHA

Mezinárodní lyžařská federace (FIS) pečlivě sleduje napětí okolo organizace světového šampionátu v klasickém lyžování, který se má v roce 2009 konat v Liberci, do situace ale nehodlá nijak zasahovat. Podle šéfa běžeckého úseku FIS Jörga Capola je především na českém svazu lyžařů, aby hladké organizaci mistrovství pomohl.

 

archiv

„Nový organizační výbor potřebuje nějaký čas na zapracování. Na konci září nicméně budeme požadovat zprávu, v jakém stadiu se přípravy běžecké i skokanské části nacházejí. Bylo by ale chybné se domnívat, že jde jen o záležitost Liberce. Jde o záležitost celého českého svazu. Ten dostal důvěru FIS, aby šampionát uspořádal, a vaše vedení následně vybralo jako místo konání Liberec,“ řekl Capol při úterním setkání s novináři.

Podle Capola ale nebude FIS do složité situace nikterak zasahovat. „Do složení organizačního výboru FIS nehodlá mluvit. Vztahy mezi pořadateli nás nezajímají, jde nám jen o to, zda bude vše připraveno pro Světový pohár nebo mistrovství světa,“ uvedl nekompromisně.

Činovník lyžařské federace každopádně věří, že jak mistrovství, tak závody Světového poháru, které mají v nadcházející sezóně připravenost areálů otestovat, v ohrožení nejsou. „Viděl jsme tratě na běh a vypadá to dobře. Vše je prakticky připraveno,“ dodal Capol.

pn, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard