Česká biatlonistky Vejnarová a Rezlerová zahájily úspěšně sezónu

KONTIOLAHTI

České biatlonistky úspěšně vstoupily do nové sezóny. V úvodním závodě Světového poháru na trati 15 kilometrů ve finském Kontiolahti obsadila Zdenka Vejnarová 10. místo a Magda Rezlerová skončila dvanáctá. Z triumfu se radovala Němka Martina Glagowowá, která závod zvládla bez jediné chyby na střelnici v čase 46:28,8.

Pro pětadvacetiletou Rezlerovou znamenala 12. příčka nejlepší výsledek v SP v kariéře. Jejím předchozím maximem bylo 19. místo v loňském sprintu ve slovinské Pokljuce. Ve čtvrtek přitom mohla ve Finsku pomýšlet na mnohem lepší umístění. Ještě po třetí střelbě vévodila rodačka z Turnova průběžnému pořadí, na posledním stanovišti ale dvakrát chybovala a připsala si dvě trestné minuty. Bez nich by česká závodnice skončila těsně třetí. Třetí Češka na startu Zuzana Tryznová obsadila 91. místo.

Glagowowá, vítězka seriálu z roku 2003, dokázala v závodu SP triumfovat podvanácté v kariéře. Neúspěšně naopak vykročila za obhajobou loňského prvenství její krajanka Andrea Henkelová, která skončila osmnáctá.

KONTIOLAHTI
Biatlon - 15 km
1. Glagowowá (Něm.) 46:28,8 (0 trestných minut), 2. Mojsejevová (Rus.) -6,7 (0), 3. Dekingerová (Něm.) -1:02,7 (2), 4. Olofssonová -1:03,8 (2), 5. Jonssonová (obě Švéd.) -1:35,1 (1), 6. Gregorinová (Slov.) -1:39,7 (2), 7. Baillyová (Fr.) -1:42,1 (2), 8. Flatlandová (Nor.) -1:47,3 (0), 9. Slepcovová (Rus.) -2:01,8 (2), 10. Vejnarová -2:03,9 (2), ...12. Rezlerová -2:08,1 (2), 91. Tryznová (všechny ČR) -10:38,1 (7).