Sdruženář Slavík bodoval v Kuusamu při výhře Kircheisena

KUUSAMO

Dvacáté místo obsadil český sdruženář Tomáš Slavík ve sprinterském závodu Světového poháru ve finském Kuusamu. Z vítězství se opět radoval reprezentant Německa. Prvenství vybojoval Björn Kircheisen a navázal na páteční úspěch Ronnyho Ackermann, jenž po dvou závodech vede průběžné pořadí seriálu.

Bývalý juniorský mistr světa Kircheisen rozhodl o svém devátém triumfu v SP v kariéře díky nástupu v posledním stoupání. Druhý skončil obhájce celkového vítězství Hannu Manninen z Finska, jenž jako jediný na trati 7,5 km podal lepší výkon než Kircheisen. Třetí místo obsadil Američan Bill Demong.

"Dnes jsem předvedl svůj nejlepší skok za poslední dva týdny," liboval si skvělý běžec Kircheisen, jemuž po úvodní části závodu patřilo osmé místo.

Šestadvacetiletý Slavík znovu potvrdil předsezonní předpoklady, že by mohl pravidelně v SP bodovat. Třináctý muž pátečního klasického závodu skočil 129,5 metru a do běhu vyrážel ze 14. pozice. Na okruhu si sice o šest příček pohoršil, nicméně potřetí v kariéře si zajistil umístění mezi nejlepšími dvaceti.

Na bodovanou příčku dosáhl i druhý český reprezentant Miroslav Dvořák, jenž se oproti skoku zlepšil o dvě místa a za 30. pozici získal jeden bod.

Výsledky sprintu:
1. Kircheisen (Něm.) 18:41,8 min., 2. Manninen (Fin.) -3,1, 3. Demong (USA) -13,8, 4. Ackermann (Něm.) -17,9, 5. Koivuranta (Fin.) -31,4, 6. Spillaine (USA) -45,8, 7. Gruber (Rak.) -47,4, 8. Ryynänen (Fin.) -53,1, 9. Lamy Chappuis (Fr.) -54,5, 10. Moan (Nor.) -54,7, ...20. Slavík -1:34,8, 30. Dvořák (oba ČR) -2:30,0.