Sdruženář Churavý při prvním startu mezi elitou bodoval

SCHONACH

Nejzkušenější český sdruženář Pavel Churavý dosáhl při svém prvním startu ve Světovém poháru v této sezóně na bodované umístění. Třicetiletý reprezentant, jenž podzimní část ročníku strávil ve skupině B elitního seriálu, obsadil v sobotním sprinterském závodě v Schonachu 27. místo.

Pavel Churavý

V německém zimním středisku vyhrál Jason Lamy Chappuis, který v běhu na 7,5 km využil výhodného postavení po skoku, v němž obsadil třetí místo. Jednadvacetiletý Francouz porazil ve spurtu o dvě desetiny sekundy Američana Billa Demonga, třetí byl Nor Magnus Moan.

Průběžné vedení v SP si navzdory 16. místu udržel domácí Björn Kirchheisen, jenž vede o 12 bodů před krajanem Ronnym Ackermanem, v sobotu pátým.

Člen liberecké Dukly Churavý si v běhu polepšil o sedm příček oproti skoku, po němž mu patřila 34. pozice. Druhý český závodník Tomáš Slavík po 38. místě na můstku do běžecké části nenastoupil a poprvé v sezóně tak zůstal bez bodů.