Bergerová vyhrála ve sněhové vánici v Oberhofu biatlonový sprint

OBERHOF

Norská biatlonistka Tora Bergerová vyhrála sobotní sprint na 7,5 km v rámci Světového poháru v německém Oberhofu. Šestadvacetiletá závodnice dosáhla v hustém sněžení a nárazovém větru na výhru i proto, že jako jedna z pěti biatlonistek nechybovala ani na jedné střelecké položce.

Bergerová získala druhé vítězství v SP v kariéře s náskokem 5,7 sekundy před Ruskou Světlanou Slepcovovou. Navzdory čtyřem trestným okruhům skončila se ztrátou pouhých 10,7 sekundy trojnásobná mistryně světa Magdalena Neunerová, jíž domácí prostředí vybičovalo k mimořádnému běžeckému výkonu.

Průběžné vedení v SP si udržela jiná německá biatlonistka Martina Glagowová, jež v sobotu dojela až na 24. místě.

V poli poražených zůstaly také české reprezentantky. Zdenka Vejnarová obsadila se čtyřmi chybami 46. místo, Zuzana Tryznová byla po šesti minelách až čtyřiasedmdesátá. Magdu Rezlerovou nepustily na start žaludeční potíže. "Už třetí den jí není dobře a ráno zvracela. Byla bílá jako stěna, nemělo by smysl, aby pokoušela štěstí, přestože mohla usilovat o účast v závodě s hromadným startem," řekl trenér žen Ondřej Rybář.

Výsledky - ženy, sprint 7,5 km:
1. Bergerová (Nor.) 23:58,2 (0 tr. okruhů), 2. Slepcovová (Rus.) -5,5 (2), 3. Neunerová (Něm.) -10,7 (4), 4. Vita Semerenková (Ukr.) -18,8 (0), 5. Wilhelmová (Něm.) -23,1 (2), 6. Ponzaová (It.) -23,6 (0), 7. Valj Semerenková (Ukr.) -32,5 (0), 8. Mäkäräinenová (Fin.) -38,6 (2), 9. Olofssonová (Švéd.) -41,9 (2), 10. Chrustalevová (Kaz.) -55,8 (1), ...46. Vejnarová -2:42,7 (4), 74. Tryznová (obě ČR) -4:43,7 (6).