Sudová byla v Lake Placid třetí v paralelní jízdě v boulích

LAKE PLACID

Česká lyžařka Nikola Sudová obsadila třetí místo v nedělním závodu Světového poháru v paralelní jízdě v boulích v Lake Placid. Předčily ji pouze vítězná Američanka Michelle Roarková a Ruska Jekatěrina Stoljarovová.

Nikola Sudová na archivním snímku

Sudová je po nejlepším výsledku sezóny třetí i v průběžném pořadí Světového poháru, za vedoucí Roarkovou ale zaostává jen o 17 bodů. Česká vicemistryně světa z roku 2005 se zlepšovala postupně - v prosinci v Tignes byla pátá, v pátečním závodu v Lake Placid čtvrtá.

"Trať je tady hodně těžká, boule jsou strašně blízko u sebe a máme problém je stíhat my holky, natož co kluci," prohlásila po pátečním závodu. Soutěž mužů vyhrál australský olympijský vítěz Dale Begg-Smith.

SP v akrobatickém lyžování - Lake Placid (USA)
Muži - boule
1. Begg-Smith (Austr.) 26,37, 2. Bilodeau (Kan.) 25,57, 3. Deneen (USA) 25,23, 4. Rousseau (Kan.) 24,96, 5. Colas (Fr.) 24,81, 6. Wilson (USA) 24,17, ...35. Vaculík (ČR) - vyřazen v kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP (po třech závodech): 1. Begg-Smith 220, 2. Bilodeau 156, 3. Rousseau 150.
Ženy - boule
1. Roarková (USA) 24,20, 2. Stoljarovová (Rus.) 24,13, 3. N. Sudová (ČR) 22,89, 4. Robichaudová (Kan.) 22,59, 5. Robertsonová 22,13, 6. Snydermanová (obě USA) 21,85.
Průběžné pořadí SP (po třech závodech): 1. Roarková 172, 2. Marblerová (Rak.) 169, 3. N. Sudová 155.