Štafetu na MS juniorů v biatlonu vyhráli Rusové, Češi byli desátí

RUHPOLDING

Titul mistrů světa ve štafetě na 4x7,5 kilometru získala na juniorském šampionátu biatlonistů ruská čtveřice. Kvarteto českých reprezentantů Lukáš Kobr, Vít Jánov, Jan Šeberka a Tomáš Kuřík v pátek obsadilo v německém Ruhpoldingu desátou příčku.

Ruští biatlonisté zvládli trať bez jediného trestného kola. Stříbro ze štafety z loňského šampionátu zopakoval norský výběr, který ztratil necelých deset vteřin, bronz vybojovali domácí obhájci mistrovského titulu. Německá čtveřice už ale za ruskými šampióny zaostala téměř o minutu.

Český tým nastoupil do závodu ve stejném složení jako před rokem v Itálii. Šesté místo z Val Martelly však nezopakoval a po pěti trestných okruzích ztratil na Rusko více než sedm minut.

Šampionát v sobotu zakončí štafety juniorek.

Výsledky - štafeta (4x7,5 km):
1. Rusko (Blinov, Šipulin, Magazejev, Vasiljev) 1:35:21,67 (0 trestných okruhů), 2. Norsko -9,5 (0), 3. Německo -52,1 (0), ...10. Česko (Kobr, Jánov, Šeberka, Kuřík) -7:05,1 (5).