Rubriky:

Lyže a snowboard

Liberec dostal od státu na lyžařské MS dalších 143 miliónů korun

7. května 2008 14:58 - LIBEREC

Další peníze na mistrovství světa v klasickém lyžování 2009 uvolnilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Pořadatelské město Liberec dostane v nejbližší době přes 143 miliónů korun. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Ivo Palouš. "Práce začnou vzápětí poté, co peníze obdržíme. Sportoviště i se zázemím dokončíme nejpozději na podzim," dodal Palouš.

Radnice získala nyní ze státního rozpočtu 54,4 miliónu korun na položení umělé hmoty na můstcích na Ještědu, 19,8 miliónu na výstavbu západní tribuny ve skokanském areálu a 24,3 miliónu na takzvanou televizní cestu, jež vede od silnice k můstkům. Na metropolitní síť pro přenos dat poslalo ministerstvo 45 miliónů korun.

"Očekáváme od ministerstva ještě dotace na poslední dvě stavby - na parkoviště Ještědka u skokanského areálu a na cestu k lanovce. Peníze dostaneme, až skončí výběrová řízení na dodavatele. Celkem půjde asi o 100 miliónů korun," konstatoval Palouš.

Výstavba bude dražší, než se předpokládalo

Výstavba sportovišť ve Vesci a na Ještědu bude ale dražší, než se předpokládalo. Například ve Vesci se musí na některých úsecích běžeckých tratí vybudovat systém na odvádění dešťové vody a vody z tajícího sněhu. "Náklady dokončení sportovišť stoupnou oproti původnímu rozpočtu nejvýše o 50 miliónů korun. Pokud nedostaneme další státní dotace, zaplatíme práce z městského rozpočtu," uvedl již dříve primátor Jiří Kittner.

Vybudování skokanského areálu na Ještědu stálo zatím více než 600 miliónů korun, běžecký areál ve Vesci vyšel bez nákupu pozemků zhruba na 300 miliónů korun. Podle Kittnera potřebují pořadatelé na mistrovství světa okolo dvou miliard korun.

Stát uvolnil na mistrovství světa ze svého rozpočtu přes 1,1 miliardy korun. Město Liberec dalo 380 miliónů a Liberecký kraj 150 miliónů korun. Asi 400 až 450 miliónů korun utratí pořadatelé během MS a těsně před ním a po něm. Musí je získat sami například prodejem marketingových práv, vstupenek nebo od sponzorů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard