Rubriky:

Lyže a snowboard

Úvodní štafetu SP biatlonistů vyhráli suverénně Rusové

14. prosince 2008 12:53 - HOCHFILZEN

Ruští biatlonisté vyhráli úvodní štafetu Světového poháru v Hochfilzenu, když za sebou nechali soupeře od prvních kilometrů a nakonec si do cíle dovezli téměř dvouminutový náskok. Na druhém místě skončili domácí Rakušané a třetí doběhli Ukrajinci. Česká čtveřice neudržela průběžnou čtvrtou pozici a skončila třináctá.

Reprezentační štafetu v obměněném složení při neúčasti Michala Šlesingra a zdravotních problémech Romana Dostála rozbíhal Jaroslav Soukup, jenž musel pětkrát dobíjet a předával na 13. pozici. Výbornou střelbou se o sedm příček vpřed posunul Ondřej Moravec s nevelkou ztrátou na medailovou příčku.

Tomáš Holubec dokonce na chvíli vytáhl český tým na čtvrté místo. Střelba ve stoje mu ale vůbec nevyšla a po trestném okruhu se propadl do druhé desítky, kde zůstalo české kvarteto i po finiši zkušeného Zdeňka Vítka.

Trenér Vlastimil Vávra byl spokojený pouze s Moravcovým střeleckým vystoupením. "Ale vím, že v běhu má rozhodně na víc. Tomáš Holubec zpočátku navázal na dobrý Ondrův výkon, ale nepamatuji si, kdy naposledy musel ve štafetách na trestné kolo. U Zdeňka je to takové hop nebo trop. Dnes to bohužel nevyšlo, přitom první desítka nebyla daleko," uvedl na oficiálním webu biatlonového svazu Vávra.

Štafetový závod vůbec nevyšel ani tradičním spolufavoritům Němcům, kteří bez Michaela Greise obsadili deváté místo.

Biatlon - štafeta (4x7,5 km):
1. Rusko (Čerezov, Čudov, Maksimov, Kruglov) 1:24:22,9 (1 tr. okruh), 2. Rakousko (Mesotitsch, Pinter, Landertinger, Sumann) -1:48,1 (2), 3. Ukrajina (Derkač, Deryzemlja, Berežnoj, Sedněv) -2:38,6 (3), 4. Norsko -3:20,4 (2), 5. Slovinsko -3:24,2 (2), 6. Švédsko -3:29,6 (5), ... 13. ČR (Soukup, Moravec, Holubec, Vítek) -5:05,2 (2).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard