Grišin a Čao Šan-Šan ovládli akrobatické skoky v Číně

ADVENTURE MOUNTAIN

Bělorus Alexej Grišin a Číňanka Čao Šan-šan vyhráli sobotní závody Světového poháru v akrobatických skocích na lyžích. V čínském středisku Adventure Mountain v sobotu na rozdíl od pátku počasí umožnilo závodníkům absolvovat kompletní program a plnou polovinu ze šesti medailí si zajistili domácí lyžaři.

Za vítěznou Čao Šan-šan, jež vyhrála poprvé v kariéře, skončila další domácí závodnice Li Na, třetí místo obsadila Australanka Lydia Lassilaová, jež v součtu s pátečním triumfem v jednokolovém závodě vede pořadí SP.

Někdejší mistr světa Grišin se radoval z vítězství už posedmé, ale poprvé od roku 2004, kdy triumfoval rovněž v Číně. Protože v pátek skokany nepustilo počasí vůbec na můstky, vede devětadvacetiletý Bělorus SP před domácím Li Kche, který byl vůbec poprvé mezi medailisty, a Kanaďanem Warrenem Shouldicem.

SP v akrobatických skocích na lyžích:
Muži: 1. Grišin (Běl.) 249,25, 2. Li Kche (Čína) 244,52, 3. Shouldice (Kan.) 238,90.
Pořadí SP (po 1 ze 7 závodů): 1. Grišin 100, 2. Li Kche 80, 3. Shouldice 60.
Ženy: 1. Čao Šan-šan 201,63, 2. Li Na (obě Čína) 192,81, 3. Lassilaová (Austr.) 179,06.
Pořadí SP (po 2 z 8 závodů): 1. Lassilaová 160, 2. Čao Šan-šan 114, 3. Bauerová (Kan.) 105.