Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžaři dostanou na MS jako dárek Pivrncovy úlety

22. ledna 2009 14:41 - LIBEREC

Knížkou Pivrncovy lyžařské úlety obdarují pořadatelé mistrovství světa v klasickém lyžování všechny sportovce. Kreslené vtipy Petra Urbana s texty v češtině a v angličtině by je měly rozptýlit ve volných chvílích mezi závody a tréninky. Řekla to prezidentka libereckého šampionátu Kateřina Neumannová.

"Objednali jsme si 1000 knížek s logem mistrovství. Kromě sportovců je dostanou i členové reprezentačních výprav. Věříme, že typický humor Petra Urbana pobaví i zahraniční lyžaře a nebude pro ně příliš drsný," dodala Neumannová.

V knížce jsou starší i nové Urbanovy vtipy na téma lyžování. Pivrncovy lyžařské úlety vyšly v nákladu 5000 kusů, 1000 knížek pro pořadatele mistrovství světa má však jinou titulní stranu. Urban na ni namaloval Ještěd obsypaný lyžaři. Kromě běžců, skokanů a sdruženářů jsou na něm i biatlonisté, kteří se ovšem utkají na mistrovství světa v Koreji.

Na titulní straně nechybí ani Ruda Pivrnec, sud piva a ve vzduchu se vznáší okřídlené sněhové dělo. "Knížka obsahuje okolo 150 vtipů. Z titulní stránky pravděpodobně vznikne plakát," podotkl Urban. V knížce nechybí ani všeobecně známý obrázek, o němž někteří lidé ještě nedávno říkali, že by se mohl stát symbolem mistrovství. Ve vtipu, který koluje po internetu, pořadatelé házejí lopatami běžícímu závodníkovi pod lyže sníh a kolem se rozprostírá bláto.

Vtip se vztahoval ke Světovým pohárům v loňském roce, kdy nákladní auta dovážela na holé běžecké tratě ve Vesci sníh až z Jizerských hor. Nyní však ve Vesci díky mrazivému počasí leží obrovské množství technického sněhu. Navíc napadl i přírodní.

Kromě Pivrncových lyžařských úletů obdrží závodníci a členové výprav v dárkové tašce od pořadatelů mistrovství světa i dárek z firmy Preciosa nebo trička. Mistrovství světa se uskuteční od 18. února do 1. března.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard