Lyžařka Klicnarová byla na univerziádě pátá ve sjezdu

CHARPIN

Lyžařka Pavla Klicnarová obsadila na zimní univerziádě v Charpinu páté místo ve sjezdu a postarala se tak o zatím nejlepší výsledek české výpravy v Číně. Studentka Technické univerzity Liberec porazila i svou zkušenější krajanku a olympioničku Lucii Hrstkovou, jež obsadila sedmou pozici.

O další umístění v první desítce se v pátek postaral skikrosař Jakub Kučera, jenž byl druhý v takzvaném malém finále a byl klasifikován na šesté příčce.

V mazací loterii po nočním sněžení se blýskli v závodě na 10 kilometrů volnou technikou osmý Václav Kupilík a desátý Petr Novák, jejichž silnější stránkou je přitom klasický styl.

Závod v severské kombinaci měl rozjetý na medaili Petr Kutal, jenž vyhrál skokanskou část a před během měl na druhého náskok 18 sekund. Ten však brzy ztratil a také vinou střevních potíží, které podle spolupracovníka ČTK postihly nejen jeho, ale i trenéra Foltmana, se propadl na konečné 13. místo.

Druhé vítězství ve třetím zápase si připsaly české curlerky, které sice promarnily vedení 5:0 nad Británií, ale nakonec tým z ostrovů zdolaly 6:5.