Rubriky:

Lyže a snowboard

Koivuranta vyhrál ve Vikersundu a má nadosah celkový triumf

14. března 2009 13:34 - VIKERSUND

Finský sdruženář Anssi Koivuranta vyhrál předposlední závod Světového poháru v norském Vikersundu a má nadosah celkový triumf. Bývalý juniorský mistr světa vede před nedělním finále o 99 bodů před domácím Magnusem Moanem, jenž v sobotu skončil třetí. Nejlepší český reprezentant Pavel Churavý neudržel šestou pozici ze skoku a doběhl třináctý.

Dvacetiletý Koivuranta využil svého tradičně kvalitního výkonu na můstku a na desetikilometrovou trať vyrazil jako první s náskokem 46 sekund před Rakušanem Christophem Bielerem. Šestý Churavý měl manko 61 vteřin, čtyřiadvacátý Moan ztrácel 1:45 minuty.

Koivuranta podle očekávání většinu svého náskoku v běhu ztratil, nicméně zvítězil o 6,5 sekundy před Američanem Billem Demongem. Moan zaostal o 13,2 sekundy a k zisku glóbu musí nedělní závod vyhrát a doufat, že jeho finský rival vyhoří a potřebné dva body nezíská.

Churavý nakonec dojel necelou minutu po Koivurantovi, na body dosáhl ještě 28. Miroslav Dvořák. Tomáš Slavík a Aleš Vodseďálek skončili mimo elitní třicítku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard