Rubriky:

Lyže a snowboard

Podle primátora by se Liberec měl hlásit k případným dluhům z MS

17. června 2009 16:22 - LIBEREC

Pokud by únorové mistrovství světa v klasickém lyžování skončilo ztrátou a zůstaly po něm dluhy, město Liberec by se k nim mělo přihlásit a podílet se na jejich zaplacení. Ve středu to řekl liberecký primátor Jiří Kittner.

"Je to pouze můj názor a nezáleží jenom na mě, ale na celém městském zastupitelstvu. Zprávy o ztrátě z mistrovství světa jsou navíc zatím pouhými spekulacemi," prohlásil Kittner. Dlužníkem by kromě Liberce byl pravděpodobně i Svaz lyžařů České republiky.

Právní názory na to, kdo by dluhy musel pokrýt, se rozcházejí. Podle rozboru, vypracovaného pro Radiožurnál odborníkem z Ústavu práva a právní vědy, by město Liberec a svaz lyžařů nemusely závazky pořadatelů mistrovství světa vůči věřitelům hradit.

Organizační výbor obdržel v pondělí poslední splátku od mezinárodní federace FIS ve výši přibližně 42 miliónů korun. Do té doby od nich nedostala zaplaceno například Technická univerzita nebo Český hydrometeorologický ústav. Některé odhady hovoří o dluzích z mistrovství světa okolo 100 miliónů korun. Pořadatelé libereckého šampionátu začali již začátkem června vyjednávat s novou vládou o další finanční pomoci. Stát, město a Liberecký kraj již věnovaly na mistrovství světa více než dvě miliardy korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard