Rubriky:

Lyže a snowboard

Na Jizerskou padesátku přijede mistr světa z Liberce Veerpalu

9. prosince 2009 11:54 - PRAHA

Letošní mistr světa z Liberce ze závodu na 15 kilometrů klasicky Andrus Veerpalu přijede na Jizerskou padesátku, která se v Bedřichově bude konat 10. ledna. Estonský běžec na lyžích se chce připravit na závod na 50 kilometrů klasicky na olympiádě ve Vancouveru.

 

Petr Horník, Právo

Dvojnásobný olympijský vítěz Veerpalu porazil na šampionátu v Liberci Lukáše Bauera, kterého na stejné trati připravil o zlato také na olympiádě v Turíně.

Osmatřicetiletý Estonec bude jednou z největších hvězd závodu, neboť na 50 kilometrů klasicky má ze Salt Lake City stříbrnou medaili a na stejné trati vyhrál před deseti lety mistrovství světa.

"Andrus má Jizerskou padesátku v plánu. Na olympijských hrách ve Vancouveru bude závod na 50 km s hromadným startem jeho hlavní disciplínou, takže je pro něj tento závod ideální příležitostí vyzkoušet si, jak na tom je," řekl podle středeční tiskové zprávy šéf běžeckého úseku estonské lyžařské federace Paavo Nael.

Veerpalu však nebude jediným adeptem na vítězství, podruhé totiž přijede do Liberce Nor Thomas Alsgaard, pětinásobný olympijský vítěz. V jednání je opět také účast dalšího slavného norského běžce Björna Dählieho, osminásobného olympijského vítěze, který startoval již předloni. Hlavní domácí nadějí bude Stanislav Řezáč, jenž se snaží o nominaci na olympiádu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard