Rubriky:

Lyže a snowboard

V závodě SP v Sapporu je kompletní čtveřice českých skokanů

15. ledna 2010 11:31 - SAPPORO

V sobotním závodě Světového poháru skokanů na lyžích v japonském Sapporu se představí kompletní čtveřice českých reprezentantů. Lukáš Hlava a Roman Koudelka prošli páteční kvalifikací, Antonín Hájek, který má vypůjčené lyže od Poláků, a Jakub Janda byli mezi desítkou předkvalifikovaných skokanů.

 

Andreas Schaad, ČTK/AP

Hájek, který při letech v Kulmu obsadil čtvrté a sedmé místo, potvrdil dobrou formu i v Japonsku. Z nižšího nájezdu než se skákala kvalifikace předvedl skok dlouhý 137,5 m, což byl nejlepší výkon kvalifikace. "Když bude trochu štěstí a doladíme lyže, tak musí být v závodu do tří," napsal ČTK trenér David Jiroutek.

Hájek totiž musí skákat na vypůjčených lyžích od Poláků. O den dříve v tréninku totiž doletěl na 146 metrů a zlomil lyži. "Při dopadu se mu zvedla lyže, lehce se vyhnula do strany a brnknul patou o zem. Tak jsme je vzali od Poláků, ale musíme vyvažovat těžiště, protože se zvedají za hranou rychle a mají těžiště vzadu," uvedl Jiroutek, že na každou lyži nalepili dopředu patnáctigramové závaží.

Kvalifikaci v Sapporu vyhrál domácí Šohei Točimoto skokem dlouhým 133,5 m. Nejlepší z Čechů byl Hlava na desátém místě (121,5), Koudelka obsadil 16. příčku (116). Janda nestartoval.

V Japonsku chybí téměř kompletní skokanská špička včetně lídra SP Gregora Schlierenzauera. Z vedoucích závodníků startují pouze druhý muž seriálu Švýcar Simon Ammann a Thomas Morgenstern z Rakouska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard