Rubriky:

Lyže a snowboard

České skokanky na lyžích vede Vaculík, nahradil Sakalu

1. října 2010 17:20 - LIBEREC

František Vaculík chce pozvednout české skokanky na lyžích. Má před sebou hodně práce, jelikož žádná z jeho svěřenkyň nedosahuje úrovně světové špičky. To potvrdil i letní Kontinentální pohár, jehož seriál vyvrcholil dnes v Liberci.

Závod na můstku HS100 vyhrála Italka Elena Runggaldierová, která přistála na hranici 94 a 99 metrů. O pouhý půlbod tak předstihla Jaqueline Seifriedsbergerovou z Rakouska. Celkový triumf v seriálu získala loňská královna zimního Kontinentálního poháru Daniela Iraschková z Rakouska, která na můstku pod Ještěděm chyběla.

Nejlepší česká závodnice Michaela Doležalová ze Sokola Kozlovice obsadila 22. místo. "Jsem jakžtakž spokojená, v prvním kole jsem neměla podmínky a nešlo s tím nic dělat. To mě mrzí," řekla.

Bodovaly i 24. Vladěna Pustková a 27. Lucie Míková, jen mladičká Dejmková pokazila skok a s 46 metry skončila 33., poslední.

"Výkony nebyly špatné. V prvním kole neměla děvčata ideální podmínky, ve druhém Vlaďka (Pustková) zpozdila odraz a Míša (Doležalová) byla až moc přemotivovaná," komentoval výkony nový reprezentační kouč Vaculík. Ten začátkem července nahradil Jaroslava Sakalu, mistra světa v letech na lyžích z roku 1994.

Sakala se stal koučem frenštátských juniorů, s nimiž se připravují i dívky, které jsou z jeho regionu. Vaculík vede ženy jen na společných soustředěních a při závodech. "Funguje nám to, domluvíme se. On je nachystá a řekneme si co a jak," poznamenal Vaculík.

Ambice skokanek vidí Vaculík okolo třicátého místa ve Světovém poháru, bodované hranice. A pro nejlepší z nich Doležalovou by neměla být "nedoskočitelná" patnáctka. "Podmínky máme slušné. Na mistrovství světa do Osla by měly odjet tři skokanky. A na juniorském šampionátu v Otepää bych chtěl v týmech do šestého místa," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard