Biatlonista Soukup byl na úvod SP v Ruhpoldingu dvanáctý

RUHPOLDING

Biatlonista Jaroslav Soukup obsadil dvanácté místo ve středečním individuálním závodu na 20 km na úvod Světového poháru v Ruhpoldingu. Ve zrekonstruovaném areálu se dařilo i dalším třem Čechům, všichni se vešli do bodované čtyřicítky. Zvítězil Nor Emil Hegle Svendsen.

Švédský biatlonista Emil Hegle Svendsen při individuálním závodu SP v Ruhpoldingu.

Osmadvacetiletý Soukup udělal po jedné chybě na obou položkách vestoje a na Svendsena ztratil dvě a čtvrt minuty. Osmnácté místo obsadil nejlepší Čech v SP Michal Šlesingr, jenž si připsal tři trestné minuty a za Soukupem zaostal o půl minuty.

Čtyřiadvacátý doběhl Ondřej Moravec a zaznamenal nejlepší umístění v sezoně. Účastník víkendového Poháru IBU v Novém Městě na Moravě Tomáš Holubec se do Světového poháru vrátil 32. pozicí.

Olympijský vítěz Svendsen před návštěvou 13.000 diváků porazil o 7,4 sekundy Francouze Martina Fourcada a připsal si třetí výhru v sezoně. Na třetím místě skončil Rakušan Dominik Landertinger, jenž o tři a půl sekundy odsunul na čtvrtou pozici staršího z bratrů Fourcadů Simona.

Průběžné vedení si udržel dnes pátý Tarjei Bö z Norska, který sice předvedl absolutně nejrychlejší běžecký výkon, ale připsal si o jednu trestnou minutu víc než trio na stupních vítězů. To shodně chybovalo jednou.

SP v biatlonu - Ruhpolding (Německo)
Vytrvalostní závod mužů (20 km)
1. Svendsen (Nor.) 50:39,4 (1 trestná minuta), 2. M. Fourcade (Fr.) -7,4 (1), 3. Landertinger (Rak.) -23,7 (3), 4. S. Fourcade (Fr.) -27,2 (1), 5. Bö (Nor.) -35,5 (2), 6. Greis (Něm.) -45,8 (1), 7. Usťugov (Rus.) -58,5 (1), 8. Björndalen (Nor.) -1:06,9 (1), 9. Jay (Fr.) -1:28,9 (0), 10. Čerezov (Rus.) -1:39,5 (2), ...12. Soukup -2:18,2 (2), 18. Šlesingr -2:45,4 (3), 24. Moravec -2:59,5 (2), 32. Holubec (všichni ČR) -3:42,5 (2).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. Bö 489 b., 2. Svendsen 454, 3. Björndalen 338, 4. Greis 309, 5. M. Fourcade 289, 6. Usťugov 270, ...18. Šlesingr 194, 38. Soukup 81, 58. Vítek (ČR) 31, 65. Moravec 25, 71. Holubec 13.