Stíhačku biatlonistek na MS vyhrála Finka Mäkäräinenová

CHANTY MANSIJSK

Stíhací závod biatlonistek na 10 km na mistrovství světa v Chanty Mansijsku vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová. Nejlepší z českých reprezentantek v neděli byla Gabriela Soukalová na 22. místě.

Finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová

Stříbrnou medailistku z nedávného mistrovství Evropy do 26 let v Itálii Soukalovou připravily o lepší umístění dvě chyby na poslední čtvrté střelbě, po kterých se propadla z 15. na 22. místo. Druhá česká reprezentantka na startu Veronika Vítková skončila na 34. příčce.

Mäkäräinenové k premiérovému zlatu v kariéře pomohly dvě chyby Němky Magdaleny Neunerové na čtvrté střelbě. Vítězka sobotního sprintu do té doby jasně vedla, pak ale musela na dva trestné okruhy a pro stříbro si dojela se ztrátou 22 vteřin. Třetí byla Švédka Helen Ekholmová.

Osmadvacetiletá finská biatlonistka oplatila Neunerové porážku ze sprintu, ve kterém Mäkäräinenová získala stříbro a svou první medaili ze světového šampionátu.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku:
Ženy - stíhací závod na 10 km:
1. Mäkäräinenová (Fin.) 30:00,1 (0 tr. okruhů), 2. Neunerová (Něm.) -21,6 (2), 3. Ekholmová (Švéd.) -1:43,6 (0), 4. Henkelová (Něm.) -2:00,7 (0), 5. Bergerová (Nor.) -2:29,0 (2), 6. Kuzminová (SR) -2:59,9 (6), 7. Gössnerová (Něm.) -3:12,3 (4), 8. Gereková (SR) -3:15,7 (3), 9. Wiererová (It.) -3:17,2 (0), 10. Jurlovová (Rus.) -3:24,5 (3), ...22. Soukalová -4:30,4 (3), 34. Vítková (obě ČR) -6:12,9 (1).