Svendsen na závěr MS biatlonistů vyhrál závod s hromadným startem

CHANTY MANSIJSK

Norský biatlonista Emil Hegle Svendsen se stal mistrem světa v závodě s hromadným startem na 15 kilometrů. Stříbro získal Rus Jevgenij Usťjugov a bronz připadl Italovi Lukasi Hoferovi. Čtvrtý Tarjei Bö z Norska přišel o šanci získat medaili ve všech šesti závodech šampionátu. Čech Michal Šlesingr byl se šesti chybami na 26. místě.

Norský biatlonista Emil Hegle Svendsen se raduje z vítězství v závodě s hromadným startem na MS.

Šlesingr se o šanci na lepší umístění připravil hned na úvodní střelbě, kam přijel v hlavním balíku, ovšem po třech chybách se propadl až na chvost třicetičlenného startovního pole. Naopak Hlavní favorité se trestným okruhům dlouho vyhýbali.

Rozhodovalo se až na závěrečné střelbě, kde Bö dvěma minutými terči vypadl z boje o medaile, naopak Usťjugov si čistou střelbou vybojoval desetisekundový náskok. Svendsen se však i přes jednu chybu brzy dotáhl a 400 metrů před cílem předvedl rozhodující nástup, kterému Usťjugov nestačil.

Svendsen tak získal svou třetí medaili na letošním šampionátu a první individuální zlato, když předtím vyhrál štafetu a byl druhý ve stíhačce. Celkově je to již jeho pátý titul mistra světa.

Šlesingr se sice na posledních dvou střelbách zlepšil, ale stačilo to pouze na posun na konečné 26. místo.

Mistrovství světa v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):
Muži - závod s hromadným startem na 15 km:
1. Svendsen (Nor.) 38:42,7 (1 tr. okruh), 2. Usťjugov (Rus.) -5 (0), 3. Hofer (It.) -14,3 (1), 4. Bö (Nor.) -23,3 (2), 5. Čerezov (Rus.) -24,2 (1), 6. Björndalen (Nor.) -28,8 (1), 7. Makovějev (Rus.) -49,8 (0), 8. Peiffer (Něm.) -53,7 (3), 9. Eder (Rak.) -54,2 (2), 10. M. Fourcade (Fr.) -54,8 (3), ...26. Šlesingr (ČR) -3:21,7 (6).