Bauer doběhl ve skiatlonu šestý, třetí místo v SP se mu vzdálilo

FALUN

Boj o třetí místo v konečném pořadí Světového poháru běžci na lyžích Lukáši Bauerovi nevychází. Skiatlon ve Falunu dnes dokončil na šestém místě, zatímco jeho soupeř Švéd Daniel Rickardsson vybojoval v tříčlenné skupince uprchlíků třetí příčku. Závod na 10+10 kilometrů vyhrál Nor Petter Northug a upevnil si vedení ve finále Světového poháru.

Lukáš Bauer doběhl ve skiatlonu ve Falunu šestý

Závod rozhodl úvod bruslařské části, kdy ujela trojice Northug, Rickardsson a Ital Giorgio di Centa. Pět kilometrů po přezouvání lyží už měli uprchlíci k dobru 20 sekund a náskok postupně zvyšovali. V závěru se k nim pronásledovatelé přiblížili, ale na jejich dostižení neměli šanci.

Vítězem se stal Northug o 2,6 sekundy před Di Centou. Rickardsson ztratil na norskou hvězdu deset sekund. Bauer zaostal za Northugem o dvacet sekund. Martin Jakš obsadil 28. místo s odstupem přes dvě minuty.

V neděli mužský seriál vyvrcholí závodem s handicapovým startem na 15 km volnou technikou, do kterého Bauer vyrazí jako osmý se ztrátou 2:36,9 minuty na Northuga. Na Rickardssona, který zvýšil na třetím místě Světového poháru svůj náskok před českým lyžařem na rovných 50 bodů, má Bauer téměř minutové manko. Ve hře budou body za umístění v závodě (50 bodů pro vítěze) i v celkové klasifikaci finále SP (200 bodů pro nejlepšího).

V konečném pořadí distančních závodů patří Bauerovi třetí místo před Northugem. Lepší než třiatřicetiletý běžec z Božího Daru byli jen vítěz Světového poháru Dario Cologna ze Švýcarska a Rickardsson.

Muži - skiatlon 2x10 km:
1. Northug (Nor.) 57:32,2, 2. Di Centa (It.) -2,6, 3. Rickardsson (Švéd.) -10,2, 4. Cologna (Švýc.) -18,2, 5. Gaillard (Fr.) -19,5, 6. Bauer (ČR) -20,2, 7. Jönsson (Švéd.) -21,4, 8. Krogh (Nor.) -23,2, 9. Moriggl (It.) -24,4, 10. Manificat (Fr.) -24,6, ...28. Jakš (ČR) -2:04,5.
Průběžné pořadí finále SP: 1. Northug 1:08:42,4, 2. Jönsson -1:27,6, 3. Rickardsson -1:37,2, 4. Cologna -2:02,6, 5. Di Centa -2:05,3, 6. Manificat -2:25,1, ...8. Bauer -2:36,9, 29. Jakš -4:42,4.
Konečné pořadí distančních závodů SP (po 17 závodech): 1. Cologna 706, 2. Rickardsson 568, 3. Bauer 553, 4. Northug 512, 5. Legkov 503, 6. Vylegžanin (oba Rus.) 386, ...15. Jakš 247, 65. Magál (ČR) 23.
Průběžné pořadí SP (po 30 z 31 závodů): 1. Cologna 1446, 2. Northug 1036, 3. Rickardsson 901, 4. Bauer 851, 5. Legkov 756, 6. Hellner (Švéd.) 695, ...15. Jakš 428, 64. Kožíšek 91, 114. Koukal (oba ČR) 26, 115. Magál 23.