Biatlonisté Soukup a Šlesingr skončili ve sprintu SP v desítce

ÖSTERSUND

Dva čeští biatlonisté se prosadili do elitní desítky v dnešním sprintu Světového poháru ve švédském Östersundu. V závodu na deset kilometrů doběhl Ondřej Soukup sedmý a hned za ním skončil Michal Šlesingr, jenž byl druhý v úvodním vytrvalostním závodu sezony. Z vítězství se radoval domácí Carl Johan Bergman.

Biatlonista Michal Šlesingr

Soukup se ke svému třetímu umístění v první desítce v kariéře odrazil bezchybnou střelbou, kterou podpořil výborným během. Šlesingr stejně jako ve středu jednou chyboval, ale opět skvěle běžel a se Soukupem prohrál o dvě vteřiny.

Oba budou mít šanci útočit na stupně vítězů v nedělní stíhačce na 12,5 km. Jen tři desetiny před Soukupem bude startovat Němec Andreas Birnbacher.

Poprvé v sezoně se na stupně vítězů prosadil vítěz minulého ročníku Světového poháru Tarjei Bö, který doběhl druhý o necelých osm vteřin za Bergmanem. Třetí skončil další z hvězdných Norů Emil Hegle Svendsen. Suverénní vítěz středeční dvacítky Francouz Martin Fourcade se musel spokojit se čtvrtou příčkou.

Z dalších českých biatlonistů se do bodované čtyřicítky vešel ještě šestatřicátý Zdeněk Vítek. Ondřej Moravec obsadil 48. místo a Tomáš Holubec skončil na 87. pozici.

Závod SP v biatlonu v Östersundu:
Muži - sprint (10 km):
1. Bergman (Švéd.) 24:22,5 (0 tr. okruhů), 2. Bö -7,6 (0), 3. Svendsen (oba Nor.) -13,0 (1), 4. M. Fourcade (Fr.) -16,4 (1), 5. Bailey (USA) -22,4 (0), 6. Birnbacher (Něm.) -40,7 (0), 7. Soukup -41,0 (0), 8. Šlesingr -43,0 (1), 9. Björndalen (Nor.) -49,2, 10. Grossegger (Rak.) -51,1 (0), ....36. Vítek -1:55,3 (2), 48. Moravec -2:13,2 (1), 87. Holubec (všichni ČR) -3:35,7 (4).
Pořadí SP (po 2 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 103 b., 2. Šlesingr 88, 3. Bergman 82, 4. Bailey 72, 5. Bö 70, 6. Svendsen 68, 7. Soukup 60, ...40. Holubec 18, 52. Vítek 5.