Šlesingr byl v závodu SP s hromadným startem pátý, Soukup sedmý

ANTERSELVA

Český biatlonista Michal Šlesingr obsadil v italské Anterselvě v závodu na 15 kilometrů s hromadným startem páté místo, Jaroslav Soukup byl sedmý. Vyhrál Němec Birnbacher. Štafeta žen byla jedenáctá.

Český biatlonista Michal Šlesingr

Šlesingr jako jediný z třiceti účastníků závodu trefil všech 20 terčů. Ještě zhruba kilometr před cílem patnáctikilometrového závodu se držel ve vedoucí pětičlenné skupině, v závěrečných stovkách metrů mu však došly síly. Na vítězného Němce Andrease Birnbachra ztratil 12,7 sekundy.

Dva trestné okruhy za chyby na obou položkách vleže musel absolvovat Soukup, ale výborným během se propracoval až do elitní desítky a v cíli byl zhruba osm sekund po Šlesingrovi.

Třicetiletý Birnbacher si s jednou minelou na střelnici dojel pro třetí vítězství v sezoně a navázal na výhru z prvního závodu s hromadným startem v Oberhofu. Ve spurtu porazil o desetinu sekundy Rusa Antona Šipulina, třetí byl stejně jako v pátečním sprintu vedoucí muž průběžného pořadí SP Martin Fourcade z Francie.

Štafeta žen jedenáctá

Štafeta žen obsadila 11. místo navzdory slibnému úvodu a zopakovala tak umístění z předchozího závodu v Oberhofu. Češky měly na prvních dvou úsecích své nejlepší biatlonistky a podle toho úvod vypadal. Veronika Vítková předávala Gabriele Soukalové jako třetí a Soukalová zakončila svůj úsek šestá ve skupině bojující o druhé místo.

V druhé polovině závodu ale Češky postupně ztrácely. Barbora Tomešová si sice pohoršila jen o jednu pozici, ale její odstup na nejlepší se zvýšil na více než minutu. Z elitní desítky poté štafeta vypadla na závěrečném úseku Ley Johanidesové, která dojela s odstupem čtyř minut jedenáctá.

Vyhrály Francouzky o 2,5 sekundy před Běloruskami, třetí bylo kvarteto Ruska.

Ženy - štafeta 4x6 km:
1. Francie (Brunetová, Boilleyová, Bescondová, Dorinová-Habertová) 1:17:06,5 (0 tr. okruhů + 9 dobíjení),