Rubriky:

Lyže a snowboard

Boulařka Sudová byla v paralelní jízdě v Deer Valley devátá

5. února 2012 09:09 - DEER VALLEY

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová obsadila na Světovém poháru v americkém Deer Valley deváté místo v paralelní jízdě v boulích. Vyhrála domácí reprezentantka Hannah Kearneyová, která si tak prodloužila sérii neporazitelnosti na čtrnáct závodů za sebou.

 

ČTK/AP

Devětadvacetiletá Sudová navázala devátou příčkou na umístění z pátečního závodu a i v sedmém dílu SP se dokázala umístit v elitní desítce. Jejím nejlepším výsledkem v dosavadním průběhu sezony jsou dvě třetí místa z Ruky a Lake Placid. V průběžném pořadí seriálu české lyžařce patří čtvrté místo se ziskem 281 bodu.

S plným počtem 700 bodů vede suverénní Kearneyová, která v sobotním závodě porazila Kanaďanku Justine Dufourovou-Lapointeovou a krajanku Heather McPhieovou. Stejné je i pořadí v čele seriálu, Dufourová-Lapointeová má druhém místě na kontě 408 bodů a třetí McPhieová 340.

V závodě mužů mohl sedmým triumfem za sebou překonat rekord Mikael Kingsbury, kanadský reprezentant ale nestačil na Sergeje Volkova a skončil druhý. Ruský lyžař si připsal první triumf v SP v kariéře, třetí místo navíc obsadil jeho starší bratr Andrej.

Závod SP v akrobatickém lyžování v Deer Valley (USA) - paralelní jízda v boulích:
Muži:
1. S. Volkov (Rus.),
2. Kingsbury (Kan.),
3. A. Volkov (Rus.).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 13 závodů):
1. Kingsbury 680 b.,
2. Cota 365,
3. Deneen (oba USA) 280.
Ženy:
1. Kearneyová (USA),
2. Dufourová-Lapointeová (Kan.),
3. McPhieová (USA),
...9. N. Sudová (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 13 závodů):
1. Kearneyová 700,
2. Dufourová-Lapointeová 408,
3. McPhieová 340,
4. N. Sudová 281,
...47. Hnyková (ČR) 1.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard