Rubriky:

Lyže a snowboard

Čeští běžci už ladí formu na Vysočině

7. února 2012 15:57 - Nové Město na Moravě

Čeští běžci na lyžích se těší na nadcházející světový pohár Kajotbet Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě. Po domácím šampionátu o minulém víkendu zůstávají na Vysočině a pečlivě ladí formu.

 

Tomáš Nohejl

„Už toho moc nenajedeme, úterý a středa trénink, pátek rozjetí, jako před každým závodem,“ říká největší česká naděje Lukáš Bauer. „Nových tratí jsem se docela bál, ale zase nic tak hrozného to nebylo. Pasáže na druhé straně se dobře doplňují s tradiční Ochozou. Mají výhodu, že jsou široké.“

Světová špička se ukáže kompletní včetně Northuga, Cologni, Hellnera, Kowalczykové a Björgenpové.

Šéf organizačního výboru Ladislav Slonek dodal: „Pojedeme alternativu biatlonových tratí v nové částí. Všechno je připraveno, čekáme 169 závodníků z dvaceti zemí, celkem víc než šest set lidí. Věřím, že se všem našim bude dařit.“

Na 30 km klasicky s hromadným startem nastoupí Bauer, Jakš, Magál a Hořčička, v národní skupině může startovat dalších deset závodníků. „Pokud vše půjde podle předpokladů, v nedělní štafetě byl měl Hořčičku nahradit Horyna,“ prohlásil reprezentační kouč mužů Miroslav Petrásek.

Zkušenou dvojici žen Janečková, Nývltová doplní mezi elitou na 15 km Martina Chrástková, stříbrná z nedělního domácího šampionátu na 10 km. „Do štafety je doplní Schützová,“ dodal Jiří Šimůnek, trenér ženského družstva.

Doprovodný program se vrátí do minulosti – replikou historického závodu z roku 1910, a přesáhne do budoucnosti. „V neděli tady závodí dvojice starších žáků, kteří pak budou oceněni před tribunami, což pro ně může být velká motivace,“ doplnil Čestmír Skrbek, sportovní ředitel běžeckého úseku Svazu lyžařů.

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard