Rubriky:

Lyže a snowboard

Zraněná pata Bauera bolí, start na SP v Polsku je takřka vyloučen

15. února 2012 15:47 - PRAHA

Start Lukáše Bauera ve víkendových závodech Světového poháru v polských Jakuszycích je velmi nepravděpodobný. Stav jeho bolavé paty se lepší jen velmi mírně, český běžec na lyžích netrénuje a pouze chodí po doktorech.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

"Je to trochu lepší, ale v tuhle chvíli moc nepředpokládám, že je reálné uvažovat o startu v sobotu. Stát se může cokoliv, ale šance vidím hodně malé," řekl dnes ČTK Bauer.

Stejný názor má také lékař Martin Koldovský, který se o Bauera stará. "Nevypadá to moc růžově, ta noha se nejlepší tak, jak jsme si mysleli," řekl ČTK lékař. "Ten sobotní start je spíš nepravděpodobný," prohlásil i kouč reprezentace Miroslav Petrásek.

Bauera trápí otlačená pata už dva týdny. Problémy vrcholily při víkendových závodech Světového poháru v Novém Městě na Moravě, kde skončil Bauer v běhu na 30 km klasickou technikou osmnáctý a v neděli do štafety vůbec nenastoupil.

Přetížené tkáně

"Nelze přesně říct, o co opravdu jde. Je to kombinace dlouhodobé chronickém otlačeniny z boty, přetížení a chladu. Ty tkáně jsou přetížené. Je tam mírný otok a bolí to. Vysloveně zánět tam ale nemá," vysvětlil Koldovský. "Pro normální život to je blbost, ale pro běžce na lyžích je to hodně nepříjemné," uvedl lékař.

V pondělí byl Bauer na vyšetření u fyzioterapeuta Pavla Koláře, s nímž léčení konzultoval i dnes. Kvůli zranění od soboty nelyžoval. "Z malé prkotiny je problém, už jsem to tak párkrát zažil. Angína či chřipka jsou jasné nemoci, ale z malé otlačeniny jsou pak velké problémy. Nechci předjímat, ale zatím ho to hodně bolí," řekl Petrásek.

I lékař si myslí, že Bauer o víkendu závodit nebude. "Pokud bych si měl vsadit, tak řeknu, že spíš nepojede," prohlásil Koldovský. "Bolest je sice mírnější, ale neustoupila natolik, aby mohl do lyží. I kdyby to ustoupilo rychle do dvou dnů, tak závody Světového poháru se bez tréninku jet nedají," prohlásil.

Bauer se o něco lépe cítil po pondělní návštěvě Koláře, nicméně v hlavě má jasno. "V tuhle chvíli to na start v sobotu určitě není. A máme středu," upozornil, že není moc času.

V sobotu je v Polsku na programu Bauerův oblíbený závod na 15 km klasickou technikou s intervalových startem. "I když se jedná o tento závod, noha je přednější. Není to jako minulý týden, kdy to byly závody doma," vysvětlil. Chce se dát do pořádku. "Abych byl na turné na Severu 'ready'," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard