V Davosu vyhrál Veerpalu, Bauer patnáctý

DAVOS

Lyžař Lukáš Bauer doběhl patnáctý v dnešní klasické patnáctce Světového poháru ve švýcarském Davosu. Český reprezentant se vrátil do seriálu po krátkém nemoci a po celý závod atakoval umístění v desítce. Z prvního letošního vítězství v závodu Světového poháru a svého třetího v kariéře se radoval Andrus Veerpalu.

Estonec zaběhl čas 38:13,8 minuty a vyhrál o dvě a půl vteřiny před nečekaně druhým Nikolajem Pankratovem z Ruska. Třetí skončil Švéd Anders Södergren. Díky čtvrtému místu se dostal do čela průběžného pořadí po šesti závodech Němec René Sommerfeldt.

Bauer se po necelých devíti kilometrech držel na devátém místě, ale v závěru si o šest míst pohoršil. Dalším českým běžcům na lyžích se nedařilo. Jiří Magál byl klasifikován na 55. místě, Petr Michl skončil až šestasedmdesátý. Mistr světa Martin Koukal dal před závodem v Davosu přednost tréninku.

Závod žen na 10 km klasicky vyhrála Valentina Ševčenková z Ukrajiny, která triumfovala i koncem listopadu v Kuusamu. Vítězstvím se dostala do čela průběžného pořadí před Estonku Kristinu Šmigunovou, která dnešní závod dokončila na sedmém místě.

České lyžařky nebodovaly. Kamila Rajdlová doběhla čtyřicátá a Helena Balatková byla o jedenáct míst horší.