Matura povedeným druhým skokem vybojoval v Hakubě deváté místo

Hakuba

Skokan na lyžích Jan Matura se devátým místem postaral o nejlepší výsledek českých reprezentantů ve víkendových závodech letní Grand Prix v Hakubě. Matura v neděli bodoval jako jediný z týmu, v sobotu se to povedlo pouze Borku Sedlákovi.

Jan Matura

Oba závody v Japonsku vyhrál Němec Andreas Wank a po pěti dílech seriálu vede jasně o 162 bodů před Švýcarem Simonem Ammanem.

Matura skončil v sobotu na 33. místě, ale o den později si výrazně polepšil. V prvním kole obsadil výkonem 110,5 metru 18. příčku, ve druhém předvedl třetí nejdelší skok dne 129 metrů a posunul se do elitní desítky.

V průběžném pořadí Matura poskočil na 26. místo. Nejlepším z Čechů je stále Lukáš Hlava, kterému díky bronzu z Hinterzartenu patří 20. pozice. V Hakubě nestartoval.