Sdruženář Dvořák byl v letní GP v Oberwiesenthalu druhý

Oberwiesenthal

Český reprezentant Miroslav Dvořák obsadil druhé místo v závodě letní Grand Prix v severské kombinaci v německém Oberwiesenthalu. Nestačil pouze na Bernharda Grubera z Rakouska, na bronzového medailistu z předloňské olympiády ve Vancouveru ztratil čtyři vteřiny.

Pětadvacetiletý Dvořák se ve čtvrtém dílu letního seriálu postaral o nejlepší dosavadní výsledek českých sdruženářů. Vylepšil vlastní šesté místo z předchozího závodu v Soči a rovněž zaznamenal osobní maximum v Grand Prix, kterým dosud bylo dva roky staré třetí místo rovněž z Oberwiesenthalu.

V průběžném pořadí sedmidílného seriálu patří Dvořákovi čtvrté místo se ziskem 164 bodů. První je vítěz dvou závodů Gruber s 345 body před Američanem Toddem Lodwickem (180) a Japoncem Akitem Watabem (166).

Dalším Čechům se v Oberwiesenthalu příliš nevedlo. Tomáš Slavík byl na 20. příčce, Aleš Vodseďálek doběhl na 24. místě a Tomáš Portyk obsadil 40. pozici.