Loňská vítězka SP Björgenová začala letos výhrou, Nývltová nebodovala

Gällivare

Stávající vítězka Světového poháru běžkyň na lyžích Marit Björgenová zahájila nový ročník výhrou na 10 km volně ve švédském Gällivare. Jediná česká reprezentantka Eva Vrabcová-Nývltová obsadila 34. místo a nebodovala. „Prvních pět kilometrů se mi jelo super, pak mi trochu došlo..." komentovala česká běžkařka svůj výkon.

Nývltové se první start v sezóně příliš nevydařil.

Favorizovaná Norka Björgenová porazila o 12,6 sekundy krajanku Therese Johaugovou. Třetí skončila s odstupem 25,9 sekundy Američanka Kikkan Randallová.

Česká běžkyně Vrabcová-Nývltová na trojnásobnou olympijskou vítězku Björgenovou ztratila půldruhé minuty, za body zůstala necelé čtyři sekundy. "Prvních pět kilometrů se mi jelo super, pak mi trochu došlo," řekla Eurosportu osamocená Češka v závodu.

Muži jedou volnou patnáctku od 12:30.