Lyže a snowboard

Loňská vítězka SP Björgenová začala letos výhrou, Nývltová nebodovala

24. listopadu 2012 12:07 - Gällivare

Stávající vítězka Světového poháru běžkyň na lyžích Marit Björgenová zahájila nový ročník výhrou na 10 km volně ve švédském Gällivare. Jediná česká reprezentantka Eva Vrabcová-Nývltová obsadila 34. místo a nebodovala. „Prvních pět kilometrů se mi jelo super, pak mi trochu došlo..." komentovala česká běžkařka svůj výkon.

SL ČR

Favorizovaná Norka Björgenová porazila o 12,6 sekundy krajanku Therese Johaugovou. Třetí skončila s odstupem 25,9 sekundy Američanka Kikkan Randallová.

Česká běžkyně Vrabcová-Nývltová na trojnásobnou olympijskou vítězku Björgenovou ztratila půldruhé minuty, za body zůstala necelé čtyři sekundy. "Prvních pět kilometrů se mi jelo super, pak mi trochu došlo," řekla Eurosportu osamocená Češka v závodu.

Muži jedou volnou patnáctku od 12:30.