Bauer byl v Kuusamu na volné desítce třináctý

Kuusamo

Běžec na lyžích Lukáš Bauer obsadil v závodu Světového poháru na 10 km volnou technikou v Kuusamu 13. místo. Ve čtrnáctistupňovém mrazu zvítězil Rus Alexandr Legkov.

Lukáš Bauer.

Nejlepší český běžec Bauer ztratil na Legkova 30,7 sekundy a zopakoval svůj výsledek z úvodního závodu sezóny v Gällivare. Pětatřicetiletý medailista z OH a MS začal volněji a v průběhu závodu se posunoval vpřed až na konečnou třináctou pozici.

Po 93. místě z pátečního sprintu se Bauer posunul v hodnocení třídílné minisérie v Kuusamu, jež se oceňuje dvojnásobnými body, na 22. pozici. Do nedělní klasické patnáctky s handicapovým startem vyrazí jako první Nor Petter Northug, jenž byl dnes stejně jako ve sprintu druhý. Na Legkova ztratil 6,8 sekundy, třetí skončil těsně za ním Francouz Maurice Manificat.

Northug bude mít na startu pohodlný náskok 40 sekund před lídrem SP Alexejem Poltoraninem z Kazachstánu, Bauer ztrácí půldruhé minuty. Průběžná 27. pozice patří Aleši Razýmovi, jemuž dnes jen těsně unikly body, poté co s odstupem pouhých tří desetin sekundy obsadil 31. příčku.

Další čeští běžci už za bodovanými pozicemi zaostali výrazněji. Jiří Magál dojel 48., Dušan Kožíšek 84. a Ondřej Horyna 96.