Biatlonistka Vítková byla v Östersundu devátá, Soukalová čtrnáctá

Östersund

České biatlonistky v dnešním sprintu Světového poháru v Östersundu pokračovaly v úspěšném vystoupení v úvodu sezony. Veronika Vítková doběhla na deváté pozici, Gabriela Soukalová navázala na životní desátou příčku z pátečního vytrvalostního závodu a skončila na čtrnáctém místě.

Kanaďan Jean Philippe Leguellec (vlevo) míři za triumfem v Östersundu.

Soukalová dokonce sahala po umístění na stupních vítězů, když na poslední střeleckou položku přiběhla na průběžném druhém místě tři vteřiny za vedoucí Norkou Torou Bergerovou. Dvakrát však minula a propadla se na konečnou čtrnáctou pozici, která je pro ni druhým nejlepším výsledkem v kariéře.

Vítková ztratila na první místo 44 vteřin a vyrovnala svůj třetí nejlepší výsledek v závodech SP. Devátá už byla loni v Oslu, v sezoně 2008/09 doběhla pátá v Pchjongčchangu, v ročníku 2010/11 obsadila osmou pozici v Chanty-Mansijsku.

Bergerová si pro vítězství doběhla navzdory pádu a po pátečním triumfu vyhrála i druhý závod v nové sezóně. Druhou Olenu Pidhrušnou z Ukrajiny porazila o 17 vteřin, třetí Ruska Olga Viluchinová zaostala téměř o dvacet sekund.

Pro první vítězství v SP si v Östersundu doběhl Leguellec

Pro překvapivé první vítězství v kariéře si ve sprintu Světového poháru biatlonistů v Östersundu doběhl Francouz Jean-Philippe Leguellec. Českým reprezentantům se ve Švédsku nedařilo, nejlepšího umístění dosáhl Zdeněk Vítek na 34. příčce.

Do nedělní stíhačky se probojoval také Michal Šlesingr, který se ztrátou přes minutu a půl obsadil 41. pozici. Ondřej Moravec na postupující šedesátku ztratil na 69. příčce dvacet vteřin, Tomáš Holubec a Tomáš Krupčík skončili na 83., respektive 88. místě.

Sedmadvacetiletý Leguellec předvedl v minus devíti stupních a silném větru bezchybnou střelbu a vyhrál o 18 vteřin před Francouzem Alexisem Boeufem. Třetí Rakušan Christoph Sumann zaostal o dalších šest sekund.

Leguellec v Östersundu zaznamenal největší úspěch v kariéře. Jeho dosavadním nejlepším výsledkem bylo dva roky staré šesté místo ze sprintu na olympijských hrách ve Vancouveru.