V Aare skončila vítězná série Mazeové, Záhrobská nepostoupila

Aare

Po čtyřech triumfech ve středu skončila vítězná série slovinské lyžařky Tiny Mazeové v obřích slalomech. Závod Světového poháru ve švédském Aare vyhrála Němka Viktoria Rebensburgová, obhájkyně malého glóbu v této disciplíně, která si velký náskok vytvořila už po prvním kole. Mazeová skončila třetí, předstihla ji ještě Rakušanka Anna Fenningerová.

Slovinská lyžařská hvězda Tina Mazeová

Šárka Záhrobská nastoupila do obřího slalomu téměř po roce a do druhého kola 42. časem neprošla. Ve čtvrtek se česká slalomářka, která před sezónou prodělala operaci nezhoubného nádoru v hlavě, pokusí navázat ve své parádní disciplíně na bodovaná umístění z Levi a Aspenu. Slalom se pojede stejně jako dnes za umělého osvětlení.

Záhrobská nastoupila do obřího slalomu v SP poprvé od letošního ledna, ale pošesté za sebou v této disciplíně neprošla do 2. kola. Naposledy bodovala v lednu 2010 v Cortině d'Ampezzo.

Dosavadní suverénka disciplíny Mazeová ztratila šanci na páté vítězství za sebou už v prvním kole. Na olympijskou vítězku Rebensburgovou ztrácela sekundu a 12 setin a nakonec prohrála i s Fennigerovou. Díky dalšímu pódiovému umístění však Slovinka opět zvýšila náskok v průběžném pořadí Světového poháru, které vede už o 351 bodů.