Bauer zabojoval v Tour de Ski. V Toblachu dojel osmý a poskočil na páté místo

Toblach

Běžec na lyžích Lukáš Bauer skončil osmý v páteční klasické pětce v Toblachu a v pořadí Tour de Ski se posunul z osmého na páté místo. Závod vyhrál Kazach Alexej Poltoranin před Norem Petterem Northugem, který dva závody před koncem etapového závodu celkově vede.

Lukáš Bauer se posunul v Tour na páté místo.

Bauer ztratil na Poltoranina na pětce 17,3 sekundy. Celkově se posunul na páté místo, na Northuga ztrácí 2:02,1 minuty. Osmý doběhl Bauer v tomto ročníku Tour již potřetí; stejně skončil ve stíhačkách na 15 km klasicky a na 35 km volně.

Další český běžec Aleš Razým bodoval na patnáctém místě díky ztrátě 29,2 vteřiny. Jiří Magál zaostal za vítězem skoro o minutu a obsadil 39. místo.

Northug, který usiluje o první vítězství v Tour de Ski, porazil na pětce obhájce prvenství Daria Colognou ze Švýcarska o dvě desetiny a Tour před ním vede o 16 sekund.

Vrabcová-Nývltová zajela nejlepší závod sezóny

Eva Vrabcová-Nývltová vybojovala 20. místem na tříkilometrové trati v Toblachu nejlepší výsledek v sezóně a připsala si první body do Světového poháru. Za čtvrtou trofejí z Tour de Ski v řadě neohroženě míří Polka Justyna Kowalczyková, která po dalším vítězství vede dvě etapy před koncem opět o více než minutu.

Vrabcová-Nývltová si už po čtvrtečním nejdelším závodu a 35. místě zvedla náladu, dnes dosáhla v SP třetího nejlepšího výsledku v kariéře v individuálním závodu. O dvě příčky zaostala za loňským maximem v závěrečné etapě Tour de Ski.

Kowalczyková zvládla tři kilometry za 10:08,1 minuty a vyhrála s náskokem 16 a půl sekundy. V pořadí Tour se tak opět vzdálila největším soupeřkám dnes deváté Švédce Charlotte Kallaové a šesté Norce Therese Johaugové. Vrabcové-Nývltové v pořadí Tour de Ski patří 31. místo, na polskou hvězdu ztrácí téměř šest minut.

V sobotu pokračuje Tour de Ski závodem žen na 10 km klasicky s hromadným startem, muži mají stejný formát, ale běží o pět kilometrů více. V neděli je na pořadu tradiční finiš na 9 km volnou technikou s výstupem na sjezdovku Alpe Cermis.

Eva Vrabcová-Nývltová vybojovala 20. místem na třech kilometrech klasicky v Toblachu nejlepší výsledek v sezóně a připsala si první body do Světového poháru. Za čtvrtou trofejí z Tour de Ski v řadě neohroženě míří Polka Justyna Kowalczyková, která po dalším vítězství vede dvě etapy před koncem opět o více než minutu.

Vrabcová-Nývltová si už po čtvrtečním nejdelším závodu a 35. místě zvedla náladu, v pátek dosáhla v SP třetího nejlepšího výsledku v kariéře v individuálním závodu. O dvě příčky zaostala za loňským maximem v závěrečné etapě Tour de Ski.

Kowalczyková zvládla tři kilometry za 10:08,1 minuty a vyhrála s náskokem 16 a půl sekundy. V pořadí Tour se tak opět vzdálila největším soupeřkám v pátek deváté Švédce Charlotte Kallaové a šesté Norce Therese Johaugové. Vrabcové-Nývltové v pořadí Tour de Ski patří 31. místo, na polskou hvězdu ztrácí téměř šest minut.