Rubriky:

Lyže a snowboard

Dvořák si v severské kombinaci v Schonachu doběhl pro životní čtvrté místo

6. ledna 2013 13:53 - Schonach

Sdruženář Miroslav Dvořák dosáhl čtvrtým místem na závodu v Schonachu životního úspěchu. Ve Světovém poháru si vylepšil osobní maximum o dvě příčky, na stupně vítězů měl ale více než půlminutovou ztrátu. Z Čechů byl v poslední době lepší jen Tomáš Slavík, jenž byl třetí loni v únoru v Klingenthalu.

 

Petr Horník, Právo

"Jsem nadšený, spokojenost je maximální," řekl Dvořák ČTK. Závodník liberecké Dukly letos naplňuje své předsevzetí usadit se v elitní desítce a pokusit se útočit na stupně vítězů. "Jdu do toho a doufám, že se bedny letos někdy dočkám," řekl dobře naladěný Dvořák, v průběžném pořadí seriálu SP už jedenáctý.

Pětadvacetiletý sdruženář útočil na pódium už před měsícem ve finském Kuusamu, ve finiši však při pokusu o předjetí podklouzl a byl šestý. Tehdy jej od premiérové medaile dělily necelé tři sekundy, dnes to bylo půl minuty. "Ve Finsku jsem jel víc v kontaktu, ale tady jsem čtvrtý, což je moje nejlepší umístění," řekl.

V cíli byli v Schonachu dříve než Dvořák pouze nejlepší tři muži pořadí SP - zvítězil francouzský olympijský vítěz Jason Lamy Chappuis, druhý doběhl Japonec Akito Watabe a třetí byl Nor Magnus Moan. "K medaili chyběl lepší skok, aby Míra běžel ve skupině s Moanem. Jinak běh předvedl fantastický, protože se za nikým nevezl, ale odpracoval si to v hlubokém sněhu sám," řekl ČTK trenér Luděk Šablatura.

Ve skokanské části obsadil Dvořák v mlze 21. příčku. "Předvedl na sebe jeden z lepších výsledků, lepší průměr, ale v tréninku už ukázal i lepší skoky. Doufáme, že to bude ještě lepší a půjde to ještě o kousek nahoru," přál si Šablatura. "Skokansky to nebylo úplně top, ale skok zas nebyl úplně špatný," dodal Dvořák.

Do stopy na desetikilometrovou trasu Dvořák vybíhal se ztrátou 1:24 minuty na průběžně vedoucího Nora Haavarda Klemetsena. Postupně se posouval vpřed, měl druhý nejrychlejší čas a na vítězného Lamyho-Chappuise ztratil v cíli 36,2 sekundy. "Pěkně mi jely lyže, za což má velkou pochvalu servis. Jinak jsem si to otevřel sám, na nikoho nečekal a nevyvážel se, šel do toho a vyšlo to," řekl Dvořák. "Trať byla navezená a bořila se, ale Míra je lehký a dokázal toho využít," řekl kouč.

Na body dosáhli i další dva Češi: osmadvacátý Slavík a jako třicátý Pavel Churavý, v Schonachu před třemi lety druhý. Po skoku byl 23., ale v běhu klesl.

SP v severské kombinaci v Schonachu (Německo)
1. Lamy Chappuis (Fr.) 26:00,0 min.
2. A. Watabe (Jap.) -1,9
3. Moan (Nor.) -4,9
4. Dvořák (ČR) -36,2
5. Frenzel (Něm.) -46,3
6. Lacroix (Fr.) -52,0
7. Klemetsen (Nor.) -55,4
8. Bieler (Rak.) -59,6
9. Faisst (Něm.) -1:09,1
10. Graabak (Nor.) -1:10,9
...28. Slavík -2:26,9
30. Churavý -2:32,1,
40. Vodseďálek (všichni ČR) -3:44,8
Průběžné pořadí SP (po 6 ze 17 závodů)
1. Lamy Chappuis 455 b.
2. Moan 383
3. A. Watabe a Frenzel oba 229
5. Gruber (Rak.) 224
6. Lacroix 241
...11. Dvořák 156
39. Slavík 16
47. Churavý 7
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard