Miller vyhrál poprvé v kariéře i superobří slalom SP

LAKE LOUISE

Bode Miller stále nenašel v nové sezóně Světového poháru přemožitele. Americký lyžař, který vyhrál úvodní obří slalom v Söldenu i sobotní sjezd v Lake Louise, v neděli v Kanadě triumfoval poprvé v kariéře také v superobřím slalomu. Stal se tak teprve pátým mužem v historii, který dokázal ve Světovém poháru zvítězit ve všech alpských disciplínách.

Před sedmadvacetiletým Millerem prokázali na lyžařských svazích svou všestrannost Švýcar Pirmin Zurbriggen, za Lucembursko závodící Marc Girardelli, Rakušan Günther Mader a dnes čtrnáctý Kjetil-Andre Aamodt z Norska. Mezi ženami dokázaly vyhrát na všech tratích jen Rakušanka Petra Kronbergerová a Pernilla Wibergová ze Švédska.

Miller zvádl trať dlouhou 2280 metrů za 1:28,18 minuty. Druhé místo dnes v Lake Louise vybojoval Rakušan Hermann Maier, který za Američanem zaostal o 14 setin. Třetí skončil další rakouský sjezdař Michael Walchhofer.

Český reprezentant Borek Zakouřil obsadil 58. místo, když za Millerem zaostal o 3,77 sekundy.

Závod nabral hned v úvodu zpoždění. Kanaďan Vincent Lavoie, který se spustil na trať jako druhý, při jednom ze skoků ošklivě upadl a se zraněnýma nohama zůstal ležet na trati. Závod musel být na více než deset minut přerušen, než lékaři lyžaře na svahu ošetřili, aby ho na kanadských saních mohli svézt do cílového prostoru a převézt do nemocnice. Zatím není jasné, jak vážné jeho zranění je.