Rubriky:

Lyže a snowboard

MS v Liberci skončilo štafetovými triumfy Rusů a Švédek

27. ledna 2013 14:14 - Liberec

Junioři Ruska a juniorky Švédska pro sebe rozhodli závěrečné štafety na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. V týmu favorizovaných Rusů získal třetí zlato Dmitrij Rostovcev, který už pod Ještědem vyhrál volnou desítku i skiatlon a vyrovnal bilanci německého sdruženáře Manuela Faissta. České týmy skončily v poli poražených, juniorky na trati 4x3,3 km ve Vesci doběhly deváté, junioři na 4x5 km třináctí.

Rusové potvrdili roli favoritů před Nory a Švédy, nezastavila je ani krize čtyřnásobného medailisty z libereckého šampionátu Arťoma Malceva na druhém úseku. Češi v sestavě Petr Remeš, Adam Fellner, Petr Knop, Jakub Kordutch zopakovali výsledek z minulého šampionátu.

Závod juniorek byl soubojem Švédska s Ruskem, který rozhodla v cílové rovince Stina Nilssonová. Češky v sestavě Lucie Charvátová, Petra Nováková, Karolína Preisslerová, Petra Hynčicová byly po druhém úseku ještě čtvrté, i konečná devátá pozice ale znamenala vylepšení minulé 12. příčky.

"Jsme příjemně překvapené, že jsme se vešly do první desítky. Pravda je, že holky na klasice to rozjely perfektně a my jsme to při bruslení trochu ztratily," řekla finišmanka Hynčicová.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v klasickém lyžování v Liberci:
Běh na lyžích:
Junioři - 4x5 km:
1. Rusko (Červotkin, Malcev, Tarasov, Rostovcev) 45:35,5
2. Norsko -18,7
3. Švédsko -52,2
...13. ČR (Remeš, Fellner, Knop, Kordutch) -2:56,3.
Juniorky - 4x3,3 km:
1. Švédsko (Svanová, Henrikssonová, Sundlingová, Nilssonová) 35:41,1
2. Rusko -2,2
3. Německo -50,3
...9. ČR (Charvátová, Nováková, Preisslerová, Hynčicová) -1:50,8.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard