Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobská má před vstupem do lyžařského šampionátu energie dost

12. února 2013 16:59 - Schladming

Slalomářka Šárka Záhrobská se cítí před vstupem do mistrovství světa dobře. Kvůli letní operaci nezhoubného nádoru a výpadku v tréninku jí chybí síla, ale energie do závodů má prý dostatek.

 

Czech-ski.com/Zoom Agence

"Já se cítím výborně a tenhle šampionát bych si ráda užila," řekla Záhrobská na telekonferenci s médii ze Schladmingu, kde se šampionát koná.

V pondělí Záhrobská oslavila 28. narozeniny a na MS se představí už posedmé v kariéře. "To už je sedmý? To je teda hrozný," smála se majitelka kompletní medailové sbírky za slalom. Třetí dojela v Santa Caterině 2005, o dva roky později se stala v Aare mistryní světa a druhá byla ve Val d'Isere 2009.

Před touto sezonou ale visel nad výkonností Záhrobské velký otazník. V červenci podstoupila operaci nezhoubného nádoru hypofýzy, s čímž byl spojený metabolický rozvrat. Začínala tak s tréninkem kondice prakticky od nuly, ale stihla úvod sezony, objela všechny slalomy a ve Flachau skončila osmá.

"Síla mi pochopitelně kvůli výpadku v tréninku pořád chybí, ale cítím se velmi dobře. Nevím, jak síly, ale energie mám dost," ujistila.

Záhrobská se vrací do špičky

Velkou pomocí pro Záhrobskou je nový trenér. S Rakušanem Klausem Mayrhoferem zapracovali na agresivitě jízdy a Záhrobská se po předešlé nevydařené sezoně pomalu vrací do špičky. Stále jezdí technicky a k tomu i rychle.

Na šampionátu ve Schladmingu stihla Záhrobská slavnostní zahájení a pak odjela trénovat a na závody FIS a Evropského poháru do jiných středisek. Nyní už je zpátky, aby se připravila na čtvrteční obří slalom. "Technicky jsem na tom líp ve slalomu než v obřáku, ale těším se, že si užiju skvělou atmosféru," řekla Záhrobská.

Nejlepší výsledek v obřím slalomu si na MS zajela v roce 2005, kdy ještě pod vedením svého otce Petra obsadila po nejlepším času ve druhém kole desáté místo. "To si pamatuji velmi dobře, to byl ohromný úspěch," uvedla Záhrobská.

Do třicítky perfektní

Letos tak vysoké ambice nemá, protože v minulé sezoně obří slalom prakticky nejezdila a zatím se pomalu rozjíždí. I kvůli chybějící síle je pro ni tato disciplína náročnější. "Nemám žádnou hranici, se kterou budu spokojená. Chci předvést, co umím," řekla. Její trenér Mayrhofer k cílům doplnil: "Do třicítky to pro mě bude perfektní."

Mnohem vyšší ambice bude mít Záhrobská v sobotním slalomu. V sezoně byla osmá ale také o dvacet míst horší. "Chci si závody užít a předvést, co umím," řekla Záhrobská s úsměvem. "Ve slalomu můžeme očekávat cokoli. Šárka má dobré nervy, jezdit umí a od medaile po dvacítku třicítku je všechno možné," řekl kouč.

Slalom na mistrovství světa pojede Záhrobská na nových lyžích, s částečně jiným vykrojením a změněnou konstrukcí. Už je testovala před závody v Mariboru, ale tehdy je výrobci ještě vrátila. "Udělali na nich změny, ale doladili je a vezmu si je," řekla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard