Baillyová vyhrála stíhací závod, Holubcová v Oslu patnáctá

OSLO

Francouzská biatlonistka Sandrine Baillyová vyhrála díky vynikajícímu běžeckému výkonu v kombinaci se solidní střelbou stíhací závod Světového poháru. Na desetikilometrové trati v Oslu porazila o dvanáct sekund Olgu Zajcevovou z Ruska, třetí skončila běloruská závodnice Olena Zubrilovová. Kateřina Holubcová si oproti sobotě o jedno místo polepšila a obsadila 15. příčku.

Česká biatlonistka Kateřina Holubcová.

Irena Česneková skončila o dvě místa za ní a rovněž bodovala. Magda Rezlerová obsadila 47. pozici. Výborný výkon předvedla Slovenka Soňa Mihoková, která se posunula z dvacátého až na šesté místo.

Bývalá mistryně světa Baillyová, jež do závodu odstartovala se ztrátou 16 sekund za Zajcevovou, nasbírala dvě trestná kola, sedmé vítězství v kariéře ve Světovém poháru ale uhájila. Vedení v průběžném pořadí udržela dnes čtvrtá Němka Uschi Dislová, Baillyová je pátá.

Výsledky - stíhací závod:
1. Baillyová (Fr.) 33:45,31 (2 trest. kola), 2. Zajcevová (Rus.) -12,0 (3), 3. Zubrilovová (Běl.) -28,3 (1), 4. Dislová (Něm.) -31,7 (5), 5. Pylevová (Rus.) -46,8 (3), 6. Mihoková (SR) -49,8 (1), 7. Poiréeová (Nor.) -54,3 (4), 8. Olofssonová (Švéd.) -54,7 (3), 9. Bogalijová (Rus.) -1:04,0 (3), 10. Liou Sian-jing (Čína) -1:05,3 (4)
...15. Holubcová -1:34,5 (2), 17. Česneková - 1:36,8 (1), 47. Rezlerová (všechny ČR) -5:03,5.
Průběžné pořadí SP:
1. Dislová 198, 2. Pylevová 161, 3. Išmuratovová (Rus.) 160, 4. Zajcevová 141, 5. Achatovová (Rus.) 137, 6. Baillyová 132
...18. Holubcová 71, 19. Česneková 67, 41. Faltusová (ČR) 12.

Německý biatlonista Sven Fischer si v dnešním stíhacím závodu v Oslu doběhl pro třetí vítězství v sezoně a osmadvacáté v kariéře. Navzdory dvěma střeleckým chybám porazil Fischer o osm sekund Francouze Raphaela Poiréeho, třetí skončil domácí Ole Einar Björndalen.

Norský závodník dál vede průběžné pořadí Světového poháru, Fischer na něj ale ztrácí už jen sedm bodů. Björndalen vystartoval po sobotním vítězství na trať s minutovým náskokem, ale na rozdíl od předchozího závodu na deset kilometrů ho tentokrát zradila muška. Na střelnici netrefil sedm terčů a nakonec doběhl se ztrátou 16 sekund za Fischerem.

Dvacáté místo obsadil na Holmenkollenu Tomáš Holubec, který minul pouze jeden terč. Další čeští reprezentanti si na střelnici vedli hůř a nebodovali. Roman Dostál skončil se čtyřmi chybami na 38. místě o jednu desetinu sekundy před Zdeňkem Vítkem, jenž musel absolvovat pět trestných okruhů.

Výsledky - stíhací závod na 12,5 km:
1. Fischer (Něm.) 33:40,6 (2 trestná kola), 2. Poirée (Fr.) - 8,6 (2), 3. Björndalen -16,3 (7), 4. Hanevold (oba Nor.) -20,6 (2), 5. Bergman (Švéd.) -26,7 (0), 6. Gross (Něm.) -32,2 (0), 7. Defrasne (Fr.) -47,1 (3), 8. Greis (Něm.) -47,2 (2) a Kruglov (Rus.) -47,2 (1), 10. Eckhoff (Nor.) -58,0 (3)
...20. Holubec - 1:45,7, 38. Dostál -2:51,0 (4), 39. Vítek (všichni ČR) -2:51,1 (5).