Němka Gergová oslavila dvacáté vítězství v SP

V třetím superobřím slalomu Světového poháru žen skončila vítězná série Rakušanek. Ve Svatém Mořici v úterý slavila úspěch německá výprava, protože Hilde Gergová vyhrála a Maria Rieschová se po zdravotní pauze vrátila na sjezdovky třetím místem. Vedoucí žena seriálu Finka Tanja Poutiainenová nestartovala, šetřila bolavá záda. Přesto je stále ve vedení SP s náskokem 28 bodů před Američankou Kildowovou.

Zatímco super-G bylo v této sezóně doménou rakouských závodnic a po jednou triumfu měly na kontě Michaela Dorfmeisterová a Alexandra Meissnitzerová, dnes zůstala alpská velmoc bez medailového umístění. Německý 'dvojblok' totiž rozbila Američanka Lindsey Kildowová, která na Gergovou ztratila 37 setin sekundy.

Vedoucí žena seriálu Finka Tanja Poutiainenová nestartovala, aby šetřila bolavá záda, na startu středečního obřího slalomu by však neměla chybět. Její největší soupeřky v SP Anja Pärsonová a Janica Kosteličová skončily ve Svatém Mořici v druhé desítce.

Lyžařky se přesunuly do Švýcarska z francouzského střediska Val d'Isere, kde neabsolvovaly ani jeden ze dvou plánových sjezdů. Nepřálo jim počasí, ale ve Svatém Mořici v úterý panovalo slunečno a na startu bylo až minus patnáct stupňů.

Gergová si vylepšila vzpomínky na Svatý Mořic

Nejlepší stopu na zmrzlém svahu Engiadina si našla ostřílená Gergová, přestože jela až jako osmadvacátá. Teprve za ní se na trať vydaly největší favoritky z Rakouska, ale devětadvacetiletou Němku o dvacáté vítězství ve Světovém poháru nepřipravily.

Gergová přitom neměla na Svatý Mořic dobré vzpomínky, loňské mistrovství světa jí vůbec nevyšlo. "Dnešek byl odplatou za šampionát, kam jsem si jela pro medaili, a nezískala vůbec nic. Je to náplast na zklamání," řekla německá lyžařka, která loni na MS skončila ve sjezdu i v super-G až v druhé desítce.

Šťastná, jako kdyby vyhrála, byla dnes i Rieschová, protože v předchozích pěti týdnech z lyžařského kolotoče vypadla a léčila si levé rameno. Do branek se však pustila bez zábran a odměnou jí bylo třetí místo.

Výsledky:
1. H. Gergová (Něm.) 1:14,95, 2. Kildowová (USA) -0,37, 3. Rieschová (Něm.) -0,45, 4. Dorfmeisterová (Rak.) -0,47, 5. Recchiaová (It.) -0,54, 6. Mazeová (Slovin.) -0,80, 7. Vanderbeeková (Kan.) -0,86, 8. Haltmayrová (Něm.) -0,94, 9. Götschlová (Rak.) -0,95, 10. Montilletová (Fr.) -0,99.