Rubriky:

Lyže a snowboard

Showman Edwards pokřtil můstek v Oberstdorfu

27. prosince 2004 13:16 - PRAHA

"Letem" dlouhým 32 metrů pokřtil slavný britský skokan Eddie Edwards nový můstek v německém Oberstdorfu, kde v úterý začne kvalifikací Turné čtyř můstků. Jednačtyřicetiletý 'Orel', pravděpodobně nejhorší skokan všech dob, poté se smíchem odmítl, že by se po exhibičním pokusu postavil na start závodu.

Hvězda olympijských her v Calgary 1988, kde bavila fanoušky neortodoxním stylem a extrémně krátkými skoky, zahájila ještě na starém můstku v Oberstdorfu před sedmnácti lety svou kariéru. Obrýlený zedník naposledy skákal před dvěma lety před olympiádou v Salt Lake City. I když měli po celou dobu jeho kariéry pořadatelé obavy o jeho bezpečnost, přece jen se dočkal pocty "otevřít" nový můstek v německém středisku.

"Byl jsem hrozně nervózní, ale nakonec jsem se hodně bavil. Skoky jsou jako jízda na kole - to se nezapomíná," řekl dnes Edwards po svém bezproblémovém přistání na značce 32 metrů. "Na Turné ale opravdu startovat nebudu. To své rodině nemůžu udělat," tvrdil s úsměvem, když se s manželkou Sam a pětiměsíční dcerou Ottilií chystal na návrat do Anglie.

Podle agentury SID mohl proslavený 'Orel Eddie' dostat pro účast v závodě zvláštní výjimku, z toho však nakonec sešlo. Za favorita na vítězství expert z Woodchesteru považuje suveréna letošní sezony Janneho Ahonena. "Ale jen proto, že nestartuji já," dodal Edwards v humorném duchu.

Muž, jenž díky své popularitě vydělal spoustu peněz, ale později zbankrotoval, má nyní jediný cíl: vychovat ze své dcerky Ottilie pokračovatelku rodinné tradice skokanů. "Dnes konečně viděla, jak se má pořádně létat," rozesmál novináře v Oberstdorfu Edwards.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard