Garabík a Vejnarová jsou biatlonovými mistry republiky

Biatlonisté Petr Garabík a Zdeňka Vejnarová získali ve středu na tratích v Jablonci nad Nisou tituly mistrů republiky v závodu s hromadným startem. Garabík, který oslaví v první lednový den 35. narozeniny, využil neúčasti Zdeňka Vítka a dalších členů reprezentačního týmu a pro titul si dojel díky stabilní střelbě. Udělal jen dvě chyby a druhého Petra Graclíka porazil o necelou půlminutu.

Střelba byla v Jablonci problémem pro hodně závodnic - ilustrační foto.

Na třetím místě skončil Jaroslav Soukup. Závod žen se nesl ve znamení nepřesné střelby. Vítězná Vejnarová musela na pět trestných okruhů. Stejný počet chyb udělala i druhá Magda Rezlerová, ta ale běžela o více než minutu pomaleji. Třetí Klára Moravcová už netrefila deset terčů.

"Vítr se na střelnici točil, ale nebylo to tak hrozné, aby to ospravedlňovalo výsledky střelby," řekl ČTK za pořadatele Jan Matouš.

Podobně jako úterní sprinty vynechali z reprezentantů i dnešní závody s hromadným startem Kateřina Holubcová, Tomáš Holubec, Irena Česneková a Roman Dostál. Navíc nezávodili ani Vítek a Michal Šlesingr.

Výsledky - závod s hromadným startem:
Muži (15 km): 1. Garabík 41:40,7 min. (2 tr. okruhy), 2. Graclík -26,4 (5), 3. Soukup -44,5 (5), 4. Lejsek -3:10,9 (8), 5. Balatka (všichni SKP Jablonex) -4:39,0 (4), 6. Pliska (Dukov) - 5:14,0 (11).
Junioři: 1. Tomeš (Jablonec) 40:02,9 (7), 2. Suchánek (SKP Jablonex -32,5 (6), 3. Telenský (Jablonec) -1:33,3 (4).
Ženy (12,5 km): 1. Vejnarová 42:46,6 (5), 2. Rezlerová - 1:11,4 (5), 3. Moravcová -2:41,9 (10), 4. Faltusová (všechny SKP Jablonex -2:44,6 (8), 5. Doskočilová (OEZ Letohrad) -4:05,0 (8).
Juniorky: 1. Hlavsová (OEZ Letohrad) 39:29,4 (5), 2. Votočková (Jilemnice) -46,3 (5), 3. Balatková (Jablonec) -1:26,4 (7).