Skokan Matura vstoupil do letní Grand Prix čtvrtým místem

Hinterzarten

Nejlepší český skokan uplynulé zimy Jan Matura zahájil letní Grand Prix v německém Hinterzartenu čtvrtým místem. Po prvním kole byl třetí, ale druhý skok mu tolik nevyšel a předstihl ho Slovinec Matjaž Pungertar.

Jan Matura

O první dvojnásobný německý triumf v historii soutěže se postarali Richard Freitag a sedmnáctiletý Andreas Wellinger, který zaostal za krajanem o dva body.

Z českého kvarteta bodovali ještě patnáctý Jakub Hlava a Antonín Hájek na 24. místě. Roman Koudelka, který byl třetí v páteční kvalifikaci, obsadil v závodu 38. příčku.

Po dvou letech se představil na mezinárodní scéně slavný Fin Janne Ahonen, který v 36 letech myslí na úspěch z olympijských her v Soči. Pětinásobný vítěz Turné čtyř můstků a dvojnásobný šampión Světového poháru skončil sedmý.

Další díl Grand Prix se uskuteční o příštím víkendu v polské Wisle.