Sjezd v Ga-Pa vyhrál Walchhofer před Maierem

GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Po nevydařeném sjezdu na mistrovství světa si rakouští lyžaři spravili náladu v královské disciplíně v Garmisch-Partenkirchenu. Závod Světového poháru na obávané sjezdovce Kandahar vyhrál bronzový medailista ze šampionátu Michael Walchhofer před Hermannem Maierem, třetí místo obsadil sjezdařský král z Bormia Američan Bode Miller.

Maierovi dodalo nové síly světové zlato z obřího slalomu a v Ga-Pa se chystal přiblížit k jubilejnímu padesátému prvenství ve Světovém poháru, k čemuž rakouskému fenoménovi zbývají dvě vítězství. Po bravurně zvládnuté střední pasáži se jako první ze startujících dostal pod minutu a 59 sekund, ale dlouho v čele výsledkové listiny nevydržel.

Walchhofer, který startoval o pět míst za ním, zajel výborně a Maiera porazil bez jediné setiny o sekundu. Třetí místo Millerovi bezpečně stačilo, aby se vzdálil v čele Světového poháru Benjaminu Raichovi. Rakouské hvězdě z Bormia sebral nedávný šampionát hodně energie a v průběhu jízdy ztrácela cenné desetiny. Raich nakonec skončil jedenáctý.

Do 11. místa se vešlo hned sedm rakouských lyžařů. Vítězný Walchhofer si upevnil vedení v disciplíně a před zbylými třemi sjezdy má nejblíže k malému křišťálovému globu. Další body budou ve hře v sobotu, kdy se po dnešním odloženém závodu z Kitzbühelu uskuteční v Garmischi další sjezd. Náročný víkendový program uzavře superobří slalom.

Výsledky - sjezd:
1. Walchhofer 1:57,79, 2. Maier (oba Rak.) -0,99, 3. Miller (USA) -1,13, 4. Grugger (Rak.) -1,23, 5. Rahlves (USA) -1,32, 6. F. Strobl (Rak.) -1,45, 7. Defago (Švýc.) -1,65, 8. Schifferer (Rak.) -1,72, 9. Guay (Kan.) -1,78, 10. Franz (Rak.) -1,92.