Sudová zakončila SP třetím místem, celkově skončila čtvrtá

VOSS

Akrobatická lyžařka Nikola Sudová se dokázala i v závěrečném závodu letošního ročníku Světového poháru jízdy v boulích probojovat na stupně vítězů. Českou reprezentantku porazily v sobotu v norském Vossu jen Japonka Uemuraová a Rakušanka Marblerová. V konečném pořadí seriálu skončila Sudová na čtvrtém místě.

Nikola Sudová (na archivním snímku uprostřed)

Sudová za Marblerovou zaostala o pouhé čtyři desetiny bodu, a za Rakušankou figuruje i v konečném pořadí se ztrátou 22 bodů. Dvaadvacetiletou českou lyžařku mohlo těšit to, že získala cenný skalp Kanaďanky Jennifer Heilové. Už dříve jistá vítězka Světového poháru skončila ve Vossu čtvrtá o čtyři desetiny za Sudovou.

Česká akrobatka vystoupila na stupně vítězů popáté v sezóně, v níž dokázala jednou vyhrát závod Světového poháru. V norském středisku vyšla Sudové už kvalifikace, v které skončila druhá za domácí legendou Kari Traaovou.

Norská vítězka 34 závodů elitního seriálu pak pokazila hlavní závod, v němž skončila poslední, dvanáctá. Olympijská šampionka přesto udržela v celkovém pořadí druhé místo o tři body před Marblerovou.

SP v akrobatickém lyžování - Voss (Nor.)