Bauer doběhl na padesátce v Oslu desátý

OSLO

Díky zrychlení v závěru obsadil běžec na lyžích Lukáš Bauer desáté místo v sobotním závodu Světového poháru na 50 kilometrů v Oslu. Prestižní klasický maraton na Holmenkollenu vyhrál stejně jako předloni favorizovaný Estonec Andrus Veerpalu, na kterého český reprezentant ztratil přes dvě minuty.

Druhý skončil Němec Jens Filbrich a třetí byl stejně jako při norském triumfu na této trati na nedávném mistrovství světa Odd- Björn Hjelmeset. Bodoval i pětadvacátý Jiří Magál.

Bauer, jenž skončil v této disciplíně na šampionátu v Oberstdorfu jedenáctý, se v úvodu závodu pohyboval na konci první desítky. V polovině trati figuroval na čtrnácté pozici půldruhé minuty za Veerpaluem, Magál byl o tři místa před ním. Do elitní desítky se Bauer probojoval v posledních deseti kilometrech. Naopak Magálovi docházely síly a v závěru se ve výsledcích hodně propadal.

Navzdory sobotnímu výkonu Bauer neudržel desátou pozici v průběžném pořadí a klesl na dvanácté místo. Bodové odstupy před ním jsou však minimální. Vedení ve Světovém poháru uhájil absentující Němec Axel Teichmann, který po nemoci běžel pouze na domácím šampionátu v Oberhofu. Druhý Tor Arne Hetland dnes v Oslu rovněž nestartoval a celkově třetí Francouz Vincent Vittoz závod vzdal.

Muži - 50 km klasickou technikou:
1. Veerpalu (Est.) 2:10:25,2 hod., 2. Filbrich (Něm.) -27,9, 3. Hjelmeset (Nor.) -28,4, 4. Bajčičák (SR) -44,2, 5. Södergren (Švéd.) -49,7, 6. Vylegžanin (Rus.) -56,9, 7. Estil (Nor.) - 1:26,7, 8. M. Fredriksson (Švéd.) -1:30,7, 9. Di Centa (It.) - 2:06,2, 10. Bauer -2:12,1, ...25. Magál (oba ČR) -4:29,9.