Rubriky:

Lyže a snowboard

Valenta má výrůstek na páteři, asi ho čeká operace

22. března 2005 16:06 - PRAHA

Nečekaný problém odhalilo vyšetření, které akrobatický skokan Aleš Valenta podstoupil v nemocnici v Motole. Olympijský vítěz má na krční páteři výrůstek, který tlačí na míchu. Valenta proto asi půjde na operaci, aby se vyloučilo případné zhoršení stavu. Ještě ho ale čekají další vyšetření.

 

Event Concept

Zranění zad si Valenta obnovil před týdnem v tréninku před mistrovstvím světa ve finské Ruce. Při trojitém saltu dopadl na rovinu těsně za můstek. Vyvázl bez zlomeniny, ale se silně pohmožděnými bedry a má už dvě vyhřezlé ploténky. Nyní je hospitalizován v Motole u fyzioterapeuta Pavla Koláře.

Vyšetření ukázalo, že Valenta má výrůstek, o kterém nevěděl. "Je to prý něco podobného jako ostruha na patě. Nebylo by to až tak zajímavé, kdyby to netlačilo na míchu. Při extrémním pohybu bych mohl i částečně ochrnout," řekl dvaatřicetiletý akrobat ČTK.

Kvůli zranění beder to na chirurgický zákrok nevypadalo, ale teď se mu asi nevyhne. Další vyšetření Valenta podstoupí v příštích dnech v nemocnici na Homolce. V nemocnici strávil Valenta týden už před MS, protože ho trápila záda na přelomu ledna a února a vynechal několik závodů Světového poháru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard