Biatlonista Fourcade vyhrál i sprint, Češi poprvé neuspěli

Östersund

Francouz Martin Fourcade vyhrál i druhý individuální závod v této sezóně Světového poháru biatlonistů. V Östersundu navázal na čtvrteční triumf z dlouhé trati a ovládl sprint na deset kilometrů.

Francouzský biatlonista Martin Fourcade.

Česká reprezentace v pátém závodě v olympijské sezoně poprvé neměla zástupce v elitní desítce. Nejlepší z mužského týmu byl na 26. místě Jaroslav Soukup, který se startovním číslem 1 "čistil" soupeřům v zasněženém švédském středisku trať.

Ondřej Moravec, který ve vytrvalostním závodě doběhl sedmý, tentokrát skončil o třicet pozic hůře a připsal si čtyři body do klasifikace SP. "Podmínky na střelnici nebyly tak špatné, abych musel třikrát chybovat. Tři chyby jsou prostě moc a jdou zcela na můj vrub. Každé kolo pak bere hodně fyzických sil a ani psychika není tam, kde by měla být," řekl Moravec. Hned za ním se umístil bezchybně střílející Tomáš Krupčík a poprvé v kariéře v SP bodoval.

Zdeňka Vítka vyřadila ze hry ještě před startem bolavá záda, nemocný Michal Šlesingr chyběl stejně jako ve čtvrtek. "Je to zvláštní pocit, když víte, že do závodu můžete poslat vlastně jen polovinu týmu. Myslím, že závod tak trochu odrážel situaci v našem týmu. Štěstí nám dnes určitě nebylo nakloněno. Vždyť Jarda měl dva těsné kalibry a Ondra jeden," řekl trenér Ondřej Rybář na webu biatlonového svazu.

Obhájce prvenství v SP Fourcadea nepřipravila o 26. triumf v kariéře ani první chyba na střelnici v sezoně. Ostatní medailisté na trestné kolo nemuseli, Švéd Fredrik Lindström byl ale i tak pomalejší o 6,5 sekundy. Třetí Američan Tim Burke už ztratil přes půl minuty.

Soukup po dvou chybách vyrazí do nedělního stíhacího závodu s mankem 1:33,6. Moravec nesestřelil tři terče a jeho ztráta činí bezmála dvě minuty.